Codziennie przed snem włóż mydło pod prześcieradło. To świetny sposób na dokuczliwe skurcze

Coraz więcej osób chwali się trikiem, którego każdy powinien spróbować w swojej sypialni. Wystarczy włożyć na noc mydło pod prześcieradło.

Mydło włożone pod prześcieradło na noc ma pomóc wszystkim tym, którzy cierpią na silne skurcze. Osoby, które wypróbowały tę metodę deklarują, że skuteczność sposobu jest zaskakująca.

Jak donosi mamadu.plprogram telewizyjny "The Doctors" przeprowadził sondaż. 42 procent badanych stwierdziło, że mydło faktycznie pomaga im na nocne skurcze. Wiele osób jednak nadal nie wierzy w ten trik i uważa, że uczucie poprawy to tak naprawdę jedynie efekt placebo.

Kiedy byłam w ciąży z córką, często budziłam się w środku nocy z okropnymi skurczami nóg. Już prawie nie spałam, więc te bolesne pobudki naprawdę mi dokuczały. To znaczy działo się tak, dopóki moja teściowa nie zasugerowała, żebym spróbowała umieścić kostkę mydła pod prześcieradłem - cytuje wypowiedź Amandy Stout, portal mamadu.pl.

Kobieta podkreśla, że również była nastawiona sceptycznie do tej metody. Jednak skurcze były tak uciążliwe, że postanowiła spróbować. 

Chociaż metoda nie jest poparta żadnymi badaniami, to warto ją wypróbować. Jest tania, szybka i nie wymaga od nas prawie żadnego wysiłku. A może nas zaskoczy?

Jak złagodzić objawy zespołu niespokojnych nóg?

Dla tych którzy jednak wolą mniej tajemnicze sposoby radzimy:

- uzupełnić niedobory żelaza i witaminy B12,
- jeść potrawy bogate w potas - banany, awokado,
- pić dużo wody - pomaga ona rozluźnić mięśnie,
- rozciągaj mięśnie łydek przed pójściem spać.

Syrop z cebuli niezastąpiony na przeziębienie

Więcej o: