Męczy Cię przykry zapach w aucie? Zrób naturalny odświeżacz. Potrzebujesz tylko trochę kawy

Meczą cię wilgoć i nieprzyjemny zapach w samochodzie? Nie musisz wydawać fortuny i stosować chemicznych odświeżaczy powietrza. Wystarczy ci woreczek kawy.

Nieprzyjemny zapach w samochodzie może wyjątkowo uprzykrzyć życie. Dostępne w sklepach czy na stacjach benzynowych ''choinki'' czy inne odświeżacze jedynie maskują problem, nie są jednak w stanie go zneutralizować. 

Co zatem zrobić, by pozbyć się nieprzyjemnej wilgoci, stęchlizny czy innych, niekoniecznie umilających podróż woni? Zawsze możemy zainwestować w ozonowanie wnętrza, ale nie oszukujmy się, nie każdego stać na ten wydatek. Istnieje jednak banalnie prosty i tani sposób.

Sekret tkwi w kawie. Nie bez powodu w perfumeriach znajdziemy wypełnione nią pojemniki. Nie bez powodu też relaksujemy się i jednocześnie ożywiamy, gdy poczujemy jej zapach.

Kawa nie tylko stawia zaspanych na nogi i pozwala otworzyć oczy śpiochom, ale też fantastycznie neutralizuje zapachy. Jeśli więc rozsypiemy ją w aucie, może pomóc w zabiciu przykrych woni - wilgoci czy papierosowego dymu. Ale to nie wszystko. 

Poza odświeżaniem powietrza, kawa ma jeszcze jedną, cenną właściwość. Umieszczona w zamkniętej przestrzeni znakomicie pochłania wilgoć. Sprawdzi się więc także w aucie!

I teraz najważniejsze: jakiej kawy użyć? Na pewno nie rozpuszczalnej. Jeśli zaś zdecydujemy się już na odświeżanie powietrza w samochodzie za pomocą tej naturalnej, zwanej również prawdziwą, wcale nie musimy wydawać na nią fortuny. 

Zawsze możemy udać się do pierwszego lepszego dyskontu i nabyć najtańszą kawę z półki. Nie musi przecież rozpieszczać naszego podniebienia, jedynie neutralizować zapach. 

I jeszcze jedno. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy, możemy użyć kawy w aucie na dwa sposoby. Jeśli zależy nam na intensywnym odświeżeniu zapachu we wnętrzu samochodu, najlepiej sprawdzą się świeżo zmielone ziarna. Kawę najlepiej wsypać wtedy do lnianego czy bawełnianego woreczka i na przykład włożyć do schowka. Dzięki temu przez kilka dni w aucie roznosić się będzie dość intensywny, odświeżający zapach.

Jeśli nie chcemy, by aromat kawy zdominował wnętrze, użyjmy kawy w ziarnach. Jej zapach, choć delikatniejszy, dalej będzie unosił się w powietrzu, a i działanie odświeżacza będzie dłuższe.Zostawione na przykład w papierowym kubeczku czy rozsypane w zakamarkach, idealnie odświeżą wnętrze i przez dłuższy czas pochłaniać będą z niego wilgoć. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Plamy z potu są twoją zmorą? Oto kilka skutecznych sposobów na ich wyeliminowanie

Więcej o: