Fałszywe paski TVP pod okiem prawników. Skąd będą wiedzieli, które nie są prawdziwe? [MEMY]

''Generator pasków TVP Info'' w kilka dni stał się hitem internetu, ale nie spodobał się pracownikom Telewizji Polskiej. Teraz zajmą się nim prawnicy.

W zeszłym tygodniu prawdziwą furorę w sieci zrobił ''Generator pasków TVP Info''. Prosta aplikacja, w której każdy mógł sam, na własną rękę, stworzyć mniej lub bardziej absurdalne zajawienie rodem z ''Wiadomości'' Telewizji Polskiej, z prędkością światła zawojowała internet i niemal tak samo szybko zniknęła. A wszystko za sprawą prawników. 

Okazało się bowiem, że to co stało się hitem wśród obywateli, nie przypadło do gustu władzom TVP. Zdaje się, że uznali generator pasków za obraźliwy i szkodzący wizerunkowi stacji. 

Jak? Oficjalne tłumaczenie jest takie, że twórcy generatora bezprawnie wykorzystali logotyp Telewizji Polskiej i wizerunki pracowników. Internauci wiedzą jednak swoje i śmieją się, że niektóre zmyślone paski idealnie komentowały rzeczywistość TVP i jej sposób przedstawiania informacji. 

Powiemy Wam więcej. Ludzie zachodzą dziś w głowę, w jaki sposób prawnicy TVP rozróżnią, który pasek był zmyślony, a który stworzyli profesjonalni, zatrudnieni w TVP ''paskowi''. Zdaje się, że może być ciężko...

Kiedyś przebierał się za penisa, dziś jest gwiazdą TVP. Kim jest Michał Rachoń?

Więcej o: