"Nie potrzebuję zapłaty za grę w reprezentacji". 19-latek oddaje całe zarobione pieniądze z Mistrzostw

Kylian Mbappe to objawienie tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. 19-latek grał w reprezentacji Francji i zdobył z kolegami Puchar Mistrzostw. Pieniądze, jakie zarobił w tym czasie oddał na cele charytatywne.

Kylian Mbappe to wyjątkowy zawodnik reprezentacji Francji. Uzdolniony 19-latek strzelił 4 gole i na każdym swoim występie zarabiał niebagatelną kwotę blisko 82 tysięcy złotych (20 tys. euro).

Jak donosi portal lequipe.fr, dodatkowo otrzymał również premię za zdobycie przez Francję tytułu Mistrza Świata - 1,2 mln złotych (300 tys. euro). Tę kosmiczną sumę chłopak przekaże w całości na... cele charytatywne.

Mbappe, jak niewielu piłkarzy, ma dość jasne poglądy na temat swojego występu w reprezentacji Francji. Uważa, że wystarczającą zapłatą jest już sama możliwość gry dla swojego kraju - nie potrzebuje za to dodatkowych finansowych ekwiwalentów.

Dlatego całą sumę, jaką zarobił w czasie turnieju, przekaże fundacji Premiers de Cordee, która organizuje zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych i hospitalizowanych dzieci.

Kylian Mbappe współpracuje z fundacją od dłuższego czasu. Kiedy tylko może, przyjeżdża grać z dzieciakami w piłkę, wspiera również finansowo działania organizacji.

Francja zdobywa tytuł Mistrza Świata

W niedzielę 15 lipca Francuzi zwyciężyli ostatni mecz Mistrzostw Świata w Rosji przeciwko Chorwacji 4:2. Kyliam Mbappe w czasie finału strzelił jedną bramkę w 65. minucie meczu. Francja zdobyła tytuł Mistrza Świata drugi raz po 20 latach.

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL - W Polu K #30. Finał Francja - Chorwacja 4:2. Trójkolorowi z mistrzostwem po 20 latach!

Więcej o: