Wywołał awanturę w samolocie, bo nie smakowała mu kanapka. 68-latek zaatakował stewardessy

68-letni emeryt z Wielkiej Brytanii został musi zapłacić grzywnę za to, że w czasie lotu do Exeter zaatakował dwie stewardessy. Powodem jego zachowania miał być brak kanapek z bekonem.

Co zrobić, kiedy lecimy samolotem, jesteśmy głodni, a na pokładzie nie możemy liczyć na swoją ulubioną przekąskę? Najlepiej byłoby obejść się smakiem i zjeść to, co akurat linie lotnicze mają w ofercie, a można też, tak jak pewien brytyjski pasażer, wywołać burzę

Brytyjczyk, Ronald James podróżował właśnie z córką i wnuczką z Palmy do Exeter, gdy okazało się, że na pokładzie samolotu nie uświadczy ciepłej kanapki z chrupiącym bekonem. Fakt ten tak go obruszył, że mężczyzna zaczął się awanturować.

Jak podaje BBC, 68-letni emeryt zaatakował dwie stewardessy, zaczął na nie krzyczeć i je szturchać, bo jedyne, co mogły podać mu do jedzenia, to hamburgery. Problem w tym, że zdaniem pasażera, były zbyt małe i niesmaczne, a i wnuczce obiecał nie kotlet w bułce, a ciepły bekon. Hamburgerów rodzina ostatecznie nie zjadła, awanturujący się emeryt zażądał zaś za nie zwrotu pieniędzy.

Awantura w samolocie nie skończyła się na ataku na stewardessy, mężczyzna miał także żądać konfrontacji z kapitanem. Kiedy nie pozwolono mu wejść do kokpitu, krzyczał na personel i nie chciał wrócić na swoje miejsce i usiąść nawet przy lądowaniu. 

Po felernym locie sprawa Ronalda Jamesa, zaatakowanych przez niego stewardess i kanapki z bekonem, trafiła do sądu. Podczas rozprawy niezadowolony z oferty gastronomicznej linii lotniczych emeryt tłumaczył, że obiecał jedzenie wnuczce, a kłótnia wcale nie wyglądała tak, jak opisują to świadkowie. 

Mężczyzna twierdził, że nawet na chwilę nie rozpiął pasów bezpieczeństwa i nie opuścił swojego fotela, obsługa była nieprzyjemna i niezainteresowana jego problemem, a gdy nie posmakowały mu hamburgery, najzwyczajniej poklepał stewardessę po plecach. 

Sędzia, mimo protestów głównego zainteresowanego, orzekł o jego winie i nałożył na niego karę 115 funtów. Dodatkowo mężczyzna zapłacić ma odszkodowanie dla dwóch zaatakowanych przez siebie stewardess.   

Kanapka z bekonemKanapka z bekonem Fot. Paul Townsend | Flickr | CC BY-SA 2.0

Więcej o: