Podręcznik do religii radzi dzieciom: nie kupuj ulubionych słodyczy. Pieniądze złóż w ofierze

Fragment z podręcznika do katechezy dla uczniów szkoły podstawowej robi furorę w internecie. Chodzi tylko o jeden fragment - o zalecenia co do wydawania pieniędzy przez dzieciaki.

Z podręcznika do katechezy znamy tylko fragmencik z 69. strony. Dotyczy on porad co do tego, co zrobić z pieniędzmi z kieszonkowego. Zazwyczaj dzieci albo wydają takie pieniądze od razu, albo zbierają na jakiś wymarzony cel. Autorzy podręcznika mają jeszcze jeden pomysł:

Wprowadź w życiePostaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je jako ofiarę na tacę w czasie najbliższej Mszy Świętej.

Fragment ten szczególnie oburzył internautów - już kolejny raz, bo wycinek z podręcznika teraz znowu pojawił się w sieci na portalu Wykop.pl i wzbudził zażartą dyskusję, która swój początek miała wiosną tego roku. Urywek pochodzi z niezidentyfikowanej książki - na rynku obecnie jest przynajmniej kilkanaście podręczników, po kilka na każdą klasę. Zgodnie z podpisem, który krąży dołączony do fotografii, ten wycinek jest z książki piątoklasisty - niestety nie wiadomo, jakiego wydawnictwa i autorstwa.

Nie nam oceniać, co dzieci powinny zrobić ze swoim kieszonkowym. Jeśli mają ochotę, niech rzeczywiście oddadzą pieniądze na tacę w ofierze - kto wie, może to nawet lepszy cel od słodyczy, z których jedyne co powstaje, to próchnica. Jednak internauci nie byli tak wyrozumiali dla autorów podręcznika:

dej na tace
mam chory kościuł
(pisownia oryginalna)

Sami sobie w stopę strzelają. Przeciętny młody człowiek to przeczyta, wybuchnie śmiechem

A co wy o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzu albo wyślijcie do nas wiadomość na adres buzz_redakcja@gazeta.pl. Czekamy na Wasze listy!

Więcej o:
Komentarze (102)
Podręcznik do religii radzi dzieciom: nie kupuj ulubionych słodyczy. Pieniądze złóż w ofierze
Zaloguj się
 • skromne-zero

  Oceniono 26 razy 26

  W podręczniku powinno być:
  "Kopnij w tyłek klechę. Zamiast iść do kościoła, idź do wesołego miasteczka".

 • matts06

  Oceniono 18 razy 18

  Ale o co chodzi? Chcieliście po 89roku religię w szkołach? To macie. Takie państwo zbudowaliście, że rządzi w nim Kościół, na takich polityków głosowaliście, którzy klęczą przed biskupem. Więc teraz nie płaczcie, tym bardziej, że na forum masa oburzonych, a w realu co tydzień biegnie do kościółka, daje na tacę, dzieci posyła na religię, robi chrzty, komunie, bierzmowania, śluby.
  Dopuściliście do tego co jest. Chcecie zmian? Chcecie by Kościół tracił wpływy? To najpierw zacznijcie od siebie i skończcie z hipokryzją. Przestańcie posyłać dzieci na religię, chrzcić, wysyłać do komunii, brać śluby, przestańcie się bać tego - "a co ludzie powiedzą", a niech gadają. Nie będziecie posyłać dzieci na religie to nie będą się uczyć takich głupot jak powyżej. Więc najpierw zacznijcie od siebie, a potem zacznijcie głosować na polityków i partie, które wprowadzą świeckie państwo, czyli na pewno, ani nie na PiS, ale także nie na PO.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 15 razy 15

  dzieciom cukierki z rak wydzierac ?
  co to za ludzie ??!

 • archieil

  Oceniono 13 razy 13

  pie...ne katozłodzieje.

 • KRUGERcreativecube

  Oceniono 12 razy 12

  I to jest kościół który ma udostępniać i przybliżać dzieciom religię? Jest z tym coraz gorzej... był to jeden z powodów dla których zostałem ateistą. Kościół to nie wiara i religia ani jakikolwiek dom Boży... to jest zwykły biznes. #rydzykitp

 • Jan Maj

  Oceniono 10 razy 10

  Jestem za zastąpieniem lekcji religii przedmiotami związanymi z etyką, zasadami savoir-vivre, podstawami filozofii i pierwszą pomocą. Koniec z nawiedzonymi katechetami i zboczonymi księżulami.

 • wawiak57

  Oceniono 10 razy 10

  Jak ktoś lubi utrzymywać spasionych pedofili, pederastów i innych panów w sukienkach, to dlaczego nie. Można i nie żreć słodyczy czy kawioru. Ale jeśli to jest skierowane do dzieci, to powinno być ścigane przez państwo jako próba wyłudzenia pieniędzy.

 • ri-pi

  Oceniono 12 razy 10

  I słusznie. Pleban ma raty za samochód a Wy smarkacze kupujecie słodycze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX