Podręcznik do religii radzi dzieciom: nie kupuj ulubionych słodyczy. Pieniądze złóż w ofierze

Fragment z podręcznika do katechezy dla uczniów szkoły podstawowej robi furorę w internecie. Chodzi tylko o jeden fragment - o zalecenia co do wydawania pieniędzy przez dzieciaki.

Z podręcznika do katechezy znamy tylko fragmencik z 69. strony. Dotyczy on porad co do tego, co zrobić z pieniędzmi z kieszonkowego. Zazwyczaj dzieci albo wydają takie pieniądze od razu, albo zbierają na jakiś wymarzony cel. Autorzy podręcznika mają jeszcze jeden pomysł:

Wprowadź w życiePostaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je jako ofiarę na tacę w czasie najbliższej Mszy Świętej.

Fragment ten szczególnie oburzył internautów - już kolejny raz, bo wycinek z podręcznika teraz znowu pojawił się w sieci na portalu Wykop.pl i wzbudził zażartą dyskusję, która swój początek miała wiosną tego roku. Urywek pochodzi z niezidentyfikowanej książki - na rynku obecnie jest przynajmniej kilkanaście podręczników, po kilka na każdą klasę. Zgodnie z podpisem, który krąży dołączony do fotografii, ten wycinek jest z książki piątoklasisty - niestety nie wiadomo, jakiego wydawnictwa i autorstwa.

Nie nam oceniać, co dzieci powinny zrobić ze swoim kieszonkowym. Jeśli mają ochotę, niech rzeczywiście oddadzą pieniądze na tacę w ofierze - kto wie, może to nawet lepszy cel od słodyczy, z których jedyne co powstaje, to próchnica. Jednak internauci nie byli tak wyrozumiali dla autorów podręcznika:

dej na tace
mam chory kościuł
(pisownia oryginalna)

Sami sobie w stopę strzelają. Przeciętny młody człowiek to przeczyta, wybuchnie śmiechem

A co wy o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzu albo wyślijcie do nas wiadomość na adres buzz_redakcja@gazeta.pl. Czekamy na Wasze listy!

Więcej o: