Familiada. Przykład narzędzia stolarskiego. Gracz chciał drewno kroić nożem

W jednym z odcinków ''Familiady'' padło pytanie o narzędzia stolarskie. Zadanie przerosło graczy z drużyny SGH. Jeden z nich stwierdził, że stolarz używa noża.

''Familiada'' to jeden z ulubionych teleturniejów Polaków. Dowodem może być choćby fakt, że na antenie Telewizji Polskiej, emitowana jest nieprzerwanie od 1994 roku i niezmiennie przyciąga przed telewizory rzesze wiernych fanów. 

Pytania w ''Familiadzie'' bywają różne, a żeby na nie dobrze odpowiedzieć,  trzeba powielić typy tak zwanych ''ankietowanych''. 

A jednak, poza kluczem, ważna jest też wiedza, a kiedy tej brakuje, zawodnikom przydarzają się wpadki. I tak właśnie było w rozgrywce między ''Motopomorzankami'' a ''CEMS SGH''. 

Jakich narzędzi używa stolarz?

Problem graczom sprawiło pytanie o narzędzia stolarza. Kiedy mieli wymienić, czym rzemieślnik ten posługuje się w pracy. I tak wśród wymienionych przedmiotów znalazły się między innymi śrubokręt, szlifierka czy imadło. Ale prawdziwy popis dał zawodnik, który jako ostatni odpowiadał w drużynie SGH. Zdaniem pana Bartosza, stolarzowi w pracy pomóc może... nóż. 

Do czego nóż przydać się może w stolarce? Zapewne do krojenia drewna. Obstawiamy jednak, że praca z nim mogłaby być dosyć trudna i zalecalibyśmy raczej użycie piły...

 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: