Wodospad Niagara biało-czerwony. W USA tak uhonorowali Polaków

Wodospad Niagara w weekend był podświetlony na biało-czerwono. Nasze narodowe barwy pojawiły się tam z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W miniony weekend w Buffalo na północy stanu Nowy Jork tuż przy granicy z Kanadą trwały polskie dni patriotyczne. Poza wielką galą z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, główną atrakcją był wodospad Niagara. Został on podświetlony na biało-czerwono ku czci naszego kraju. Akcja ta idealnie zwieńczyła świętowanie.

W uroczystości wzięła udział między innymi Anna Maria Anders, Senator Stanu ds. Dialogu Międzynarodowego. Podzieliła się ona zdjęciem spod wodospadu na swoim Twitterze.

Jak podaje portal tvp.info, w Buffalo i jego okolicach żyje około 350 tysięcy Polaków. Z tej okazji linie lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie bezpośredniego połączenia z Buffalo do Polski. Jednak plany wejdą w życie nie wcześniej niż w 2020 roku.

Poza pięknym oświetleniem Niagary na cześć Polski, jak co roku w Buffalo odbyła się też parada na cześć Kazimierza Pułaskiego uznawanego za bohatera dwóch narodów. Polski generał jest honorowym obywatelem USA, który walczył w amerykańskiej wojnie o niepodległość.

Jak donosi portal thenews.pl, w miniony weekend barwy Polski nie pojawiły się tylko na najsłynniejszym wodospadzie na świecie. Biało-czerwonymi kolorami świeciła też wieża Electric Tower, Most Pokoju w Buffalo oraz siedziba miejscowych władz - Buffalo City Hall. 

W jakiej Polsce chcielibyście żyć? 7-letni Eryk: "Żeby nikt się nie bił i żeby nie istniała polityka" Odc. 7 [ŁĄCZY NAS POLSKA]

Więcej o: