Koty wyczuły trzęsienie ziemi zanim na dobre się rozpoczęło. Miały o 10 sekund więcej na ucieczkę, niż człowiek

10 sekund - o tyle wcześniej koty z japońskiej kawiarni wyczuły nadchodzące trzęsienie ziemi. Nagranie z Osaki robi wrażenie.

18 czerwca Japonię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera. Ponad 200 osób zostało rannych. Teraz w internecie furorę robi nagranie z kociej kawiarni "Cat Cafe Catch" w Osace, która musiała zmierzyć się z trzęsieniem ziemi o sile 5,3 w skali Richtera. Pracownicy pokazali reakcję kawiarnianych kotów. Te już 10 sekund przed samym trzęsieniem ziemi wiedziały, że za moment się ono zacznie - choć nie wszystkie zaczęły uciekać, to wszystkie w tym samym momencie zauważyły, że coś się zbliża.

 

W trzęsieniu ziemi nie ucierpiał żaden z kotów z kawiarni - w przeciwieństwie do mieszkańców Osaki. W Osace i okolicy miasta 5 osób zmarło pod zawalonymi domami. W tym samym momencie, po drugiej stronie globu, również Gwatemala ucierpiała w wyniku lokalnego trzęsienia ziemi. Jednoczesne trzęsienia ziemi w obu rejonach to efekt aktywności wulkanicznej tzw. Pacyficznego Pierścienia Ognia.

 

10 sekund może się wydawać niedługim czasem na reakcję, ale w tym przypadku mogłoby być kluczowe. W 10 sekund bez wątpienia wstalibyście od biurka i dobiegli do najbliższej futryny drzwi (tam jest najbezpieczniej). Bez problemu schowalibyście się pod stół. Jeśli więc kiedyś przyjdzie wam znajdować się w miejscu zagrożonym trzęsieniami ziemi, i jakimś cudem będziecie mieli obok siebie kota, uważnie go obserwujcie. Jego reakcja może uratować wam życie.

Które zwierzę kocha bardziej? Kot czy pies? Naukowcy już znają odpowiedź

Więcej o: