Ludzie chcą wypić zawartość sarkofagu sprzed kilku tysięcy lat. By ''przejąć moc i umrzeć''

Po otwarciu tajemniczego sarkofagu z Egiptu w internecie pojawiła się nietypowa petycja. Ludzie żądają udostępnienia cieczy, w której skąpane były znalezione szczątki. Aby ja wypić.

Czy słyszeliście o tajemniczym, odkrytym w Egipcie sarkofagu, którym w ostatnim tygodniu żył właściwie cały świat? Historia niezwykłego znaleziska rozgrzała serca i rozpaliła wyobraźnię milionów ludzi. Najpierw zastanawiano się, co jest w środku i z jakiego okresu grobowiec pochodzi, później, kto w nim spoczywa, na koniec - dlaczego kości pływają w dziwnym, czerwonym płynie. 

Sarkofag sprzed 2 tysięcy lat znaleziony w Egipcie

Ogromny, granitowy sarkofag sprzed 2 tysięcy lat odkryto przypadkiem, w czasie budowy w Aleksandrii. Znalezisko wywołało ogromne poruszenie wśród naukowców, bo raz, że rzadko zdarza się znaleźć takie pamiątki w nienaruszonym stanie, dwa, że wymiary wskazywały, że w środku mogą znajdować się szczątki człowieka o wysokim statucie społecznym. 

I tak bardzo szybko zaczęto podawać informację, że sarkofag z Egiptu to miejsce pochówku króla Macedonii, Aleksandra Wielkiego. Niestety, zaraz po otwarciu okazało się, że w środku spoczywają aż trzy mumie, a żadna z nich nie jest z legendarnym władcą nawet spokrewniona. 

Ludzie chcą wypić płyn z wnętrza sarkofagu

Trzy szkielety to nie jedyna niespodzianka, na jaką natrafili badacze. po otwarciu grobowca okazało się, że wypełniony jest dziwną, rdzawą cieczą. Czym jest, dowieść mieli naukowcy i oczywiście tego dokonali. Płyn okazał się ściekami, które najzwyczajniej w świecie przez lata dostawały się do środka. 

A jednak, wytłumaczenie to zdaje się nie trafiać do niektórych ludzi, a już na pewno nie do kilkunastu tysięcy tych, którzy podpisali pewną bardzo nietypową petycję. 

W serwisie Change.org pojawił się postulat użytkownika o pseudonimie Innes MCK. Tajemniczy internauta stworzył petycję, w której żąda od naukowców, by pozwolili zainteresowanym ludziom rozkoszować się rdzawą cieczą. 

Innes MCK pragnie napić się czerwonego płynu, by przejąć zawartą w nim moc a później z mocą tą umrzeć. 

Musimy wypić czerwoną ciecz z przeklętego ciemnego sarkofagu w postaci jakiegoś gazowanego napoju energetycznego, abyśmy mogli przejąć jego moc i ostatecznie umrzeć

- napisał w serwisie, a jego postulat poparło już blisko 18 tysięcy osób. 

Niestety (lub na szczęście) wypicie zawartości sarkofagu nie będzie śmiałkom dane. ''Huffington Post'' donosi bowiem o bezceremonialnym wylaniu cieczy przez archeologów...

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Ludzie chcą wypić zawartość sarkofagu sprzed kilku tysięcy lat. By ''przejąć moc i umrzeć''
Zaloguj się
 • traszka777

  Oceniono 5 razy 5

  "W środku mogą znajdować się szczątki człowieka o wysokim statucie społecznym". Statut to może mieć spółka z o. o. - człowiek może mieć co najwyżej wysoki status.

 • vald

  Oceniono 2 razy 2

  Co za strata. Naukowcy wylali ciecz. A była taka możliwość pozbycia się pewnej ilości idiotów z tego świata. Może trochę tej cieczy zostało? Jeśli tak, to dać im .Dać koniecznie

 • java77

  Oceniono 1 raz 1

  sarkofag z granitu w Egipcie.Ciekawostką jest to ze w calym Egipcie nie ma ani grama granitu.Glownie jest tam piaskowiec i jego pochodne.Ciekawe skad starozytni wzieli 100 tonowe glazy granitowe na podstawe piramidy.I czym je obrabiali skoro dokladnosc obrobki jest taka ze w szczeline miedzy blokami nie mozna nawet zyletki wlozyc a wnetrze piramidy mozna kątownikiem sprawdzac.Wszedzie w srodku jest zachowany idealny kąt prosty.Od podstawy piramidy do jej wierzcholka odchylka wynosi zaledwie 0.05 mm.Taka dokladnosc nie jest mozliwa nawet dzis przy tak wielkim obiekcie.Moglbym tak do rana opisywac ciekawostki budowy tego zagadkowego obiektu.I ciekawostka z ost chwili-jak zbadano ponownie wiek piramid okazalo sie ze sa starsze niz Egipcjanie.Maja ponad 12 000 lat.Wiec wychodzi na to ze to nie zaden Faraon je kazal zbudowac.Ciekawe jak zapomoca lin i rzekomych belek ustawiano 100tonowe bloki na ruchomym pisaku z dokladnoscia do 1mm?Jak je obrabiano tak dokladnie?I po co budowano z taka dokladnoscia rzekomy grobowiec?Taka dokladnosc jest wymagana tylko przy budowie albo broni albo przyrzadow do mierzenia,lub bardzo precyzyjnych maszyn.

 • robsonik1313

  0

  Leżą od lat w ściekach i są tak dobrze zachowane... - bezkrytyczne przepisywanie bajek z The Sun i podobnych chyba nie jest dobrym dziennikarstwem, o statucie nie wspomnę..

 • Oceniono 5 razy -1

  Huffington Post donosi bowiem o bezceremonialnym wylaniu cieczy przez archeologów...

  ---

  Wow! No to jest się czym chwalić. I ze względów sanitarno-epidemiologicznych i honorowych, bo "ta ciecz", to były rozłożone szczątki ludzkie, jakby na to nie patrzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX