Ludzie chcą wypić zawartość sarkofagu sprzed kilku tysięcy lat. By ''przejąć moc i umrzeć''

Po otwarciu tajemniczego sarkofagu z Egiptu w internecie pojawiła się nietypowa petycja. Ludzie żądają udostępnienia cieczy, w której skąpane były znalezione szczątki. Aby ja wypić.

Czy słyszeliście o tajemniczym, odkrytym w Egipcie sarkofagu, którym w ostatnim tygodniu żył właściwie cały świat? Historia niezwykłego znaleziska rozgrzała serca i rozpaliła wyobraźnię milionów ludzi. Najpierw zastanawiano się, co jest w środku i z jakiego okresu grobowiec pochodzi, później, kto w nim spoczywa, na koniec - dlaczego kości pływają w dziwnym, czerwonym płynie. 

Sarkofag sprzed 2 tysięcy lat znaleziony w Egipcie

Ogromny, granitowy sarkofag sprzed 2 tysięcy lat odkryto przypadkiem, w czasie budowy w Aleksandrii. Znalezisko wywołało ogromne poruszenie wśród naukowców, bo raz, że rzadko zdarza się znaleźć takie pamiątki w nienaruszonym stanie, dwa, że wymiary wskazywały, że w środku mogą znajdować się szczątki człowieka o wysokim statucie społecznym. 

I tak bardzo szybko zaczęto podawać informację, że sarkofag z Egiptu to miejsce pochówku króla Macedonii, Aleksandra Wielkiego. Niestety, zaraz po otwarciu okazało się, że w środku spoczywają aż trzy mumie, a żadna z nich nie jest z legendarnym władcą nawet spokrewniona. 

Ludzie chcą wypić płyn z wnętrza sarkofagu

Trzy szkielety to nie jedyna niespodzianka, na jaką natrafili badacze. po otwarciu grobowca okazało się, że wypełniony jest dziwną, rdzawą cieczą. Czym jest, dowieść mieli naukowcy i oczywiście tego dokonali. Płyn okazał się ściekami, które najzwyczajniej w świecie przez lata dostawały się do środka. 

A jednak, wytłumaczenie to zdaje się nie trafiać do niektórych ludzi, a już na pewno nie do kilkunastu tysięcy tych, którzy podpisali pewną bardzo nietypową petycję. 

W serwisie Change.org pojawił się postulat użytkownika o pseudonimie Innes MCK. Tajemniczy internauta stworzył petycję, w której żąda od naukowców, by pozwolili zainteresowanym ludziom rozkoszować się rdzawą cieczą. 

Innes MCK pragnie napić się czerwonego płynu, by przejąć zawartą w nim moc a później z mocą tą umrzeć. 

Musimy wypić czerwoną ciecz z przeklętego ciemnego sarkofagu w postaci jakiegoś gazowanego napoju energetycznego, abyśmy mogli przejąć jego moc i ostatecznie umrzeć

- napisał w serwisie, a jego postulat poparło już blisko 18 tysięcy osób. 

Niestety (lub na szczęście) wypicie zawartości sarkofagu nie będzie śmiałkom dane. ''Huffington Post'' donosi bowiem o bezceremonialnym wylaniu cieczy przez archeologów...

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: