Milionerzy. W którym filmie Andrzej Wajda zagrał samego siebie? Pytanie przerosło zawodniczkę

Andrzej Wajda był jednym z najlepszych i najbardziej znanych polskich reżyserów. Raz zdarzyło mu się nawet zagrać we własnym filmie i o to właśnie pytano ostatnio w ''Milionerach''.

''Milionerzy'' to program, w którym nierzadko wykazać się trzeba wiedzą nie tylko naukową, ale i z zakresu kultury. tej niestety zabrakło zawodniczce, która w popularnym teleturnieju natrafiła na pytanie o Andrzeja Wajdę. 

W którym filmie Andrzeja Wajdy zobaczymy reżysera jako samego siebie? Każdy, kto zna twórczość reżysera, z pewnością bezbłędnie odpowiedziałby na to pytanie. A zadanie to powinno być o tyle prostsze, że w ''Milionerach'' każdy zawodnik dostaje dodatkowo cztery warianty odpowiedzi. 

I tak Hubert Urbański przedstawił zawodniczce następujące warianty:

A. w Tataraku

B. w Ziemi Obiecanej

C. w Człowieku z żelaza

D. w Powidokach.

Znacie te filmy? Potrafilibyście odpowiedzieć na pytanie z teleturnieju?

Jeśli nie, nie jesteście sami. Pytanie sprawiło bowiem duża trudność zawodniczce, która nie znając odpowiedzi, poprosiła o możliwość skorzystania z koła ratunkowego i pomocy publiczności. 

Zgromadzeni w studio obstawili odpowiedź ''A'', jednak zawodniczka nadal miała wątpliwości. Poprosiła wiec o skorzystanie z kolejnego koła i zadzwoniła do swojego taty. Ten, ku rozpaczy kobiety, obstawił odpowiedź ''D''. 

Zdezorientowana zawodniczka zdecydowała się więc na wykorzystanie ostatniego koła ratunkowego i wykreślenie dwóch wariantów. Dzięki temu, do wyboru zostały jej już tylko ''Tatarak'' i Ziemia Obiecana''. Kobieta poszła więc za radą publiczności, wybrała odpowiedź A i dzięki temu wygrała 40 tysięcy złotych. 

Więcej o: