Rafał Trzaskowski zwiedzał Warszawę. Po akcji 18dzielnicw18h internauci kpią i tworzą memy

Rafał Trzaskowski ściera się z Patrykiem Jakim w wyścigu do fotela prezydenta Warszawy. Postawił sobie wyzwanie (teraz mówi się na to "challenge"), że w 18 godzin odwiedzi 18 dzielnic Warszawy. Nie do końca wyszło, ale na szczęście wyszły z tego memy.

Rafał Trzaskowski jest kandydatem PO na prezydenta Warszawy. W jesiennych wyborach samorządowych chciałby pokonać swojego głównego przeciwnika, Patryka Jakiego. Początkowo wydawało się, że nie będzie to trudne - Patryk Jaki zaliczył kilka całkiem spektakularnych wpadek, które internauci od razu skwitowali memami. Nie do końca odróżnia Pragę warszawską od Pragi czeskiej, w ogóle ze stolicą ma niewiele wspólnego i jest wdzięcznym tematem do memów. Wydawało się, że Rafał Trzaskowski uniknie losu Patryka Jakiego. Do wczoraj.

Po wczorajszym "wyzwaniu" 18dzielnicw18h okazało się, że Patryk Jaki ma w memach poważnego konkurenta. Rafał Trzaskowski postawił sobie wyzwanie przejechania całej Warszawy wzdłuż i wszerz w 18 godzin - i nie prywatnym odrzutowcem, tylko komunikacją publiczną, jak zwykły człowiek. Pod wieczór było już pewne, że również dostanie salwą z działa memicznego, bo cała ta akcja była zwyczajnie kuriozalna i nie miała prawa zostać wziętą na poważnie.

18dzielnicw18h - jak wyszło?

Miało być 18 godzin w komunikacji publicznej, tymczasem dość szybko Rafał Trzaskowski przesiadł się do prywatnego busika. Dzień rozpoczął o 6 rano przy wejściu do metra na Ursynowie, gdzie rozdawał przechodniom kawę. W każdej dzielnicy spędził do godziny - w niektórych było to 15 minut, w innych nawet 30 czy 45. Rozmawiał z mieszkańcami o problemach, z którymi borykają się w swojej najbliżej okolicy. A to wszystko wciąż poza oficjalną kampanią wyborczą, bo ta wciąż formalnie się jeszcze nie rozpoczęła.

18dzielnicw18h - Rafał Trzaskowski w busiku

Podróż z komunikacji miejskiej przeniosła się do klimatyzowanego busa (pogoda w Warszawie wczoraj dopisała - było naprawdę gorąco). Razem z kandydatem na prezydenta Warszawy do busika wsiedli również dziennikarze. Ale nie wszyscy. Zabrakło miejsca dla ekipy TVP:

18dzielnicw18h z obrazami Rembrandta w tle

Internauci nie pozostawili na "challengu" Rafała Trzaskowskiego suchej nitki. Dostało mu się za wszystko - za miłość do zachodu (a zwłaszcza Berlina), za niedawny wpis upamiętniający Bronisława Geremka, za ten nieszczęsny busik i za próbę zejścia do poziomu ludu. Wcześniej zdążył już też przyznać się, że nie zna dzielnic Warszawy - i pewnie z tego powodu wczoraj objeżdżał ją całą, żeby zdążyć przed wyborami.

Rafał Trzaskowski - memyRafał Trzaskowski - memy Fot. Tygodnik NIE | FB

Pewnie nie możecie doczytać tego drobnego druczku, ale podziękujcie w takim razie Rafałowi Trzaskowskiemu, bo to jego wspomnienie o Bromisławie Geremku. W całości możecie przeczytać je tutaj:

Więcej o: