Małpa ukradła rower. Wsiadła na niego i zaczęła uciekać. I to wcale nie jest zabawne nagranie

Są takie nagrania, które na długo zostają w pamięci. Tak jak to - z małpą uciekającą na rowerze przed goniącym ją psem. Ale za tym jednym wideo stoi naprawdę tragiczna historia.

Jedno jest pewne - to Chiny. A skoro to Chiny, to możliwe jest absolutnie wszystko. Również małpa na rowerze, uciekająca przed niewielkim pieskiem. Zresztą zobaczcie to sami:

Trening małp cyrkowych

A teraz sprowadźmy trochę tę absurdalną sytuację do poziomu gruntu. Tak, małpa jedzie na rowerze, co jak wiadomo, wygląda nawet prześmiesznie. Niestety, jak już zapewne się domyśliliście, jest to małpa cyrkowa, wytresowana specjalnie do tego, żeby takie sztuczki wykonywać. Za taką umiejętność zapłaciła batem i cierpieniem. W sieci roi się od nagrań ze śmiesznymi zwierzątkami, które jeżdżą zabawnie, jak ludzie, na rowerkach. Małpy, jak zapewne wiecie, niezbyt często mają okazję stykać się z rowerami w dżungli czy gdziekolwiek gdzie żyją w naturze.

W Chinach jest nawet całe miasteczko, które żyje wyłącznie z tresury małp. Mowa o Baowan, miejscowości z prowincji Henan - ludzie uczą tu małp wykonywania najróżniejszych sztuczek, w głębokim poważaniu mając taką koncepcję jak "prawa zwierząt".

Niezależnie więc od tego, jak zabawnie wygląda wideo z małpką na rowerze, którą goni ujadający piesek, pamiętajcie, co się za tym nagraniem kryje. A kryje się wiele miesięcy, jeśli nie lat, cierpienia i bólu.

Część z tych śmiesznych małp trafia do cyrku, gdzie zabawiają szerszą publiczność. Część z nich trafia na ulice z własnym "trenerem", gdzie bawią przechodni. Chodzą na szczudłach, ciągną taczuszki, łapią w pyszczki noże. Władze Chin nie zamierzają ukrócić procederu, który jest wielowiekową tradycją.

Psy, koty, chomiki nikogo w domu nie dziwią. Ale nigdy nie zgadniecie, kogo jeszcze potrafi oswoić człowiek

Więcej o: