Nowa metoda łowienia ryb. Wystarczy kawałek sznurka i... parasol

Łowienie ryb wymaga cierpliwości i odrobiny szczęścia. Są jednak ludzie, którzy szczęściu starają się pomóc i w zdobyciu pożywienia kierują się sporą dozą sprytu.

Jak łowić ryby na obiad, to tylko na parasolkę. Z takiego założenia musiał wyjść pewien mężczyzna, który opracował dość nietypową metodę. Porzucił wędkę, porzucił sieci, jedzenie zdobył za pomocą sprzętu, jakim na co dzień chronimy się przed deszczem.

Wystarczył stabilny parasol (kolor raczej nie gra tu szczególnej roli) oraz długi sznurek. Potrzebne było tez odpowiednie miejsce, takie, w którym woda przelewa się z dużą prędkością i dosłownie przerzuca rybki z jednego, do drugiego zbiornika. 

Parasol, sznurek i obiad prawie gotowy. Spryt zwyciężył. Sami zobaczcie.  

 

I choć metoda jest zaskakująca, może wręcz nawet zachwycić, lepiej jej w Polsce nie testujmy. Za łowienie ryb w odległości mniejszej niż 50 metrów od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody, dostać można dość słoną nauczkę w postaci wysokiego mandatu. Pozyskiwanie ryb z takich miejsc uznawane jest w naszym kraju za kłusownictwo, a więc nic innego, jak po prostu przestępstwo!

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Paluszki rybne w cieście piwnym z sosem curry

Więcej o: