W upały trzeba podróżować autem z głową. Przesadzamy nie tylko z klimatyzacją

Sezon urlopowy trwa, a największe upały dopiero przed nami. Jak uniknąć kłopotów związanych z wysokimi temperaturami, kiedy planujemy podróż autem?

Jest kilka prostych sposobów, aby przetrwać uciążliwą podróż autem podczas szalejących upałów. Chociaż dla wielu te zasady są oczywiste, to okazuje się, że podróżujący rzadko ich przestrzegają.

Klimatyzacja

Ze względu na męczące w podróży temperatury, bez zastanowienia podkręcamy klimatyzację w aucie, żeby szybko poczuć chłód. Jednak należy pamiętać, że idealna temperatura w samochodzie to 22 stopnie - donosi Gazeta Pomorska. Kiedy ustawimy wskaźnik na niższą liczbę, gdy wyjdziemy z auta, upał będzie dokuczał nam jeszcze bardziej, ze względu na dużą różnicę temperatur.

Przerwy

Bardzo ważne, szczególnie podczas długiej podróży sa przerwy. Jeśli jesteśmy zmęczeni jazdą lub osłabieni przez siedzenie w jednej pozycji w ciasnym i dusznym pomieszczeniu, warto chociaż na chwilę się zatrzymać. To także idealny moment do przewietrzenia samochodu, co należy robić nie tylko z pojazdami pozbawionymi klimatyzacji.

Woda, okno i okulary

W trakcie jazdy autem w upał należy także pamiętać o zapasie wody. Gdy nadchodzą wysokie temperatury koniecznie trzeba uzupełniać zapas płynów w organizmie. Oprócz tego kierowcy powinni chronić oczy przed słońcem za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu spadnie prawdopodobieństwo, że słońce oślepi nas w najmniej odpowiednim momencie i spowodujemy wypadek. Osoby z samochodami bez klimatyzacji z kolei, powinny szczególnie uważać na otwarte szeroko okna. Nawet w lato to idealny sposób na przeziębienie.

Plany

Przed wyjazdem na urlop warto sprawdzić, gdzie na trasie występują remonty. Należy też pamiętać, że najwięcej osób wybiera się w podróż w weekend. Biorąc pod uwagę te czynniki, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zaplanujecie jazdę w taki sposób, że unikniecie lub ograniczycie stanie w korkach. 

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Więcej o: