Apteka w Sopocie ma dość klientów z Warszawy. Wywiesili ogłoszenie specjalnie dla nich

Sopot ma turystyczne problemy. Jedna z aptek uznała, że ma dość jednego rodzaju turystów - tych z Warszawy. Pracownicy wywiesili taką oto kartkę.

Jedna z aptek w Sopocie boryka się z dość specyficznym problemem. Turyści z Warszawy są jak widać na tyle uciążliwi, że konieczne było wywieszenie kartki z komunikatem specjalnie dla nich. I nie jest to nic, czym powinniśmy się chwalić - my mieszkańcy Warszawy:

Nie chcemy wiedzieć, że jesteś z Warszawy!!! Sami wiemy, że tam jest wszystko lepsze, większe i tańsze!!!

- napisano na przyklejonej w okolicach kasy kartce. Próbowaliśmy się skontaktować z apteką, która należy do ogólnopolskiej sieci, niestety telefon w placówce został wyłączony, zaś ogólnopolska infolinia nie ma przekierowań do obsługi kontaktu z mediami.

Fotografię zamieszczono na profilu KomunikacjazPacjentem.pl na Facebooku. Jest to profil propagujący ludzkie podejście lekarza do pacjenta i profesjonalizm w tej relacji.

Nie wiemy, czym klienci z Warszawy zawinili pracownikom apteki, że konieczne było aż wywieszenie tego rodzaju komunikatu. Fotografia jednak poniosła się przez sieć i jest żywo komentowana - zwłaszcza na profilu Bareizmy wiecznie żywe na Facebooku. A Polacy, jak zwykle, podzielili się na dwa obozy - jedni bronią pracowników apteki, przytaczając własne anegdoty związane z mieszkańcami Warszawy:

Prowadzę małą firmę w Wałbrzychu, ostatnimi czasy, tez wielu klientów zaszczyciło mnie informacja, ze dzwonią z Warszawy... od razu chce się rzucić słuchawką
Gdańsk Wrzeszcz, dziewczynka na oko gimbaza: Dlaczego oni w tym Gdańsku maja takie krótkie ławki? My w Warszawie mamy na całą długość przystanku.

Ale jest też i zwarta grupa obrońców warszawiaków:

To może zamiast przyklejać głupie karteczki, powinni przestać sprzedawać mniejsze, gorsze i droższe?
Ja mam pytanie, skoro Warszawa i jej rdzenni mieszkańcy, niektórym z państwa tak przeszkadzają to w jakim celu to właśnie do tego miasta głownie, migrujecie za wykształceniem lub pracą? Dlatego proszę nie bawić się w stereotypy.

I tak ten dwugłos wygląda. A po której stronie stoicie wy? Dajcie znać w komentarzu, co o tym myślicie, albo wyślijcie do nas maila na adres buzz_redakcja@gazeta.pl. Czekamy na Wasze listy!

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

Więcej o: