Komentarze (425)
Apteka w Sopocie ma dość klientów z Warszawy. Wywiesili ogłoszenie specjalnie dla nich
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lech2011

  Oceniono 10 razy 8

  a co to ma za znaczenie, że mieszkasz w Warszawie ?

 • mao80mao

  Oceniono 14 razy 8

  W Sopocie są takie ceny, że może jeszcze Warszawę na to stać. Ale po kartce sądząc to też wymiękają ;)
  Znam tę aptekę, pracuje tam taki facet specyficzny, wygląda jakby miał dość tej roboty ;)

 • felucjan

  Oceniono 7 razy 7

  To nie rodowici Warszawiacy zaznaczają na każdym kroku skąd przyjechali. Za to my Hanysy nie mamy z tym żadnego problemu: otwieromy gymba i kożdy wiy skond my som.

 • julia1597

  Oceniono 11 razy 7

  Kiedy na wakacjach spotykam dzieci "Warszawiaków"pytam : a jeździcie też do babci na wieś ?Tak,zawsze w sierpniu :D

 • zgryz3

  Oceniono 6 razy 6

  Widocznie jakoś warszawiacy są im dokuczliwi, potrzeba napisania takiej kartki nie wzięła się z powietrza. Śmieszne jest natomiast pytanie "Po której stronie stoicie wy?". Jakież ma znaczenie czyjeś stanie po jakiejkolwiek stronie - warszawiacy są dokuczliwi dla pracowników apteki, więc po co ten sondaż.

 • devojce

  Oceniono 8 razy 6

  Jakiś czas temu wyprowadziłam się z Warszawy do Trójmiasta bo mnie firma tam do pracy skierowała. Wytrzymałam 4 lata. Jeśli uważacie, że Warszawiacy są nieżyczliwi to zapraszam do Gdańska. To są dopiero nieżyczliwi ludzie.

 • redlich321

  Oceniono 10 razy 6

  jak ktoś mnie pyta, skąd jestem, ZAWSZE odpowiadam że z Zamościa, ale mieszkam i pracuje w Warszawie. co prawda, już jakieś 20 lat , więc chyba jestem takim starym wekiem ;)

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 10 razy 6

  W jednej z warszawskich aptek wywieszono tabliczke z napisem "Nie obslugujemy Sloikow" i w ciagu miesiaca apteka zbankrutowala.

 • jedynywredota

  Oceniono 8 razy 6

  Jak by zaczęli narzekać klienci z Anglii to by się dopiero dowiedzieli że to samo może być kilka razy tańsze :D

 • Maja Powalisz

  Oceniono 7 razy 5

  Warszawiacy, rdzenni zresztą uważają, żę nie są lubiani w Polsce, bo cyt " KAŻDY IM ZAZDROŚCI, ŻE SĄ Z WARSZAWY, I CHCIELIBY W Niej MIESZKAĆ" HAHAHAH :)

 • mamagda3

  Oceniono 5 razy 5

  A ja jestem z Warszawy od pokoleń i ani mnie to ziębi, ani grzeje. Na wszelki wypadek, jak pytają skąd jestem, mówię z okolic W-wy, bo wiem, że jest takie głupie przeświadczenie w tym narodzie, że jak z Warszawy to musi być cep. Według mnie cepy są zarówno tu, jak i tam. Ale największy cep to taki, który wystawia laurkę drugiemu po samym miejscu jego pochodzenia.

 • feelek

  Oceniono 7 razy 5

  jestem z dziada (ale już nie pradziada) warszawiak:

  tu wszystko jest takie samo jak w znanych mi:
  Kielcach,
  Krakowie,
  Gdańsku,
  Poznaniu,
  Wrocławiu,
  Kołobrzegu,
  Koszalinie ...

  wróć:
  ceny w Warszawie są o 20% wyższe niż w ww.
  PS. to ww. to oczywiście przejaw mojego szowinizmu, za który niestety NIE przepraszam*)
  -----
  *) wiadomo: z Warszawy...
  a wł.: z Warszawki
  podrzucę za p. Nowaczyńskim(?):
  Parsiawa
  (ale też: Pokraków ;) )

 • John Wayne

  Oceniono 11 razy 5

  Mieszkałem tam 4 lata i moje spostrzeżenie jest takie, że najbardziej "warszawscy" są ludzie spoza Warszawy. Miałem styczność z tymi nazwijmy to rdzennymi oraz tymi naplywowymi i niestety Ci drudzy pracują na taka właśnie opinie Warszawiaków.

 • agoga

  Oceniono 11 razy 5

  Trochę bawi mnie to wyzywanie od wsioków. Większość naszego całego społeczeństwa pochodzi od chłopów; bo w czasie wojny inteligentów i mieszczan (w większości byli to żydzi) wymordowali faszyści i komuniści. Przedwojenni warszawiacy, albo nie przeżyli albo nie wrócili do zniszczonej Warszawy, więc nawet, jeśli urodziłeś się w tym mieście, to zapewne przodków masz z Koziej czy innej Wólki.

 • xavery

  Oceniono 7 razy 5

  To dziwne, bo praktycznie w całej Polsce można na samochodach zobaczyć naklejoną kotwicę Polski Walczącej (to był symbol ściśle związany z Warszawą i Powstaniem) z doniosłymi hasłami typu "pamiętamy!". Czyli odpustowy patriotyzm tak ale przyjezdni z Warszawy już nie...?
  Buractwo warszawskie to obiektywny fakt ale wydaje mi się, że faktem jest też zakompleksiała fobia antywarszawska.

 • zdziwiony6

  Oceniono 9 razy 5

  Od lat unikam wypoczynku w polskich kurortach nadmorskich. W polskie góry też nie jeżdżę. Wysokie ceny, niski standard i wszechobecne, natrętne chamstwo. Plaża nad Morzem Śródziemnym, narty w Alpach...

 • marcinblonie

  Oceniono 19 razy 5

  Te głupkowate teksty głoszenia są przez przejezdne słoiki dla których Warszawa to mekka z ich małych biednych zas.anych wsi. Dość mam tej przyjezdnej swołoczy co to smród wiochy rozwiewa po całej Polsce
  Nasmrodzili już w Wawie że wywietrzyć się nie da

 • winiek66

  Oceniono 6 razy 4

  Dzień dobry

  Uważam, że mieszkańcy Warszawy (a zwłaszcza warszawki) powinni się wykazać większym szacunkiem dla reszty kraju. Stolica odcina kupony od tego, że jest stolicą i cała Polska finansując centralne urzędy, które się w niej znajdują na nią się składa i na to, żeby TAM wszystko było większe, lepsze i ………… bardziej warszawskie. Może zróbmy aby było tak jak w Niemczech, Bank Centralny w Poznaniu, Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy we Wrocławiu, Admiralicja – przepraszam – Dowództwo Marynarki Wojennej, wróci do Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i czegoś tam z powrotem do Gdańska, Ministerstwo Sprawiedliwości do Krakowa, przemysłu do Katowic, Leśnictwa do Białegostoku a Rolnictwa do Lublina. Bo te miasta maja w tych poszczególnych dziedzinach tradycje, kadry i przede wszystkim zapewnią niższe koszty. Co wy na to Państwo Warszawiacy.

  Pozdrawiam. Mieszkaniec Górnego Śląska

  Marek Winsczyk

 • exsero

  Oceniono 4 razy 4

  Dziwna jest ta wzajemna niechęć, zamiast cieszyć się życiem Polacy wymyślają sztuczne problemy.

 • dublet

  Oceniono 4 razy 4

  Jakaś bzdura! Chyba, że chodzi o słoiki. Nigdy nie zdarzyło mi się, żebym kogoś informował bez powodu, że jestem z Warszawy. Nigdy! A już żebym żądał czegoś więcej z tego powodu? I nigdy też nie zdarzyło się w mojej obecności, żeby ktoś żądał czegoś ekstra, bo "jest z Warszawy". Niby z jakiej racji? Proszę też zauważyć, że tabuny kierowców matołów na warszawskich blachach niekoniecznie pochodzą ze stolicy. Po prostu firma leasingowa ma tu siedzibę, albo firma matka, a kierowca może być z dowolnego miejsca. Jakiś wydumany problem z tą apteką, ze słoikami w tle. I żeby nie było, szanuje słoików za ich determinację...

 • humidorek

  Oceniono 4 razy 4

  U nas w Warszawie to nie ma takich wywieszanych karteczek ;-p

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 8 razy 4

  prawdziwa historia z Giżycka - Pacjentka u znajomego lekarza w pierwszych słowach po wejściu do gabinetu - Widzi Pan Panie doktorze ja jestem z Warszawy ...... - Tak - przerywa lekarz - a poza tym co Pani dolega? :)

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy 4

  Jak w Kołobrzegu, będąc na urlopie zobaczyłem lek do smarowania stawów DWUKROTNIE droższy niż w mojej słoikowej stolicy, to po prostu wyszedłem. Takie regionalne rżnięcie urlopowych frajerów. Apteka przy deptaku w super ruchliwym miejscu.

 • uutek

  Oceniono 8 razy 4

  Szanowni przedpiszczy, buractwo niestety nie ma przypisanego ściśle miejsca zamieszkania - jest wszechobecne! Burak Polski to nie tylko warszawiak niestety.....

 • andywawa1958

  Oceniono 6 razy 4

  Szanowni Mieszkancy Sopoty, ci którzy to mówią to niestety element naplywowy, na codzien poruszajacy się pojazdami LLU, LLB, BS, BIA, BAU, GCH itd...

 • janulo01

  Oceniono 34 razy 4

  Warszafka to rodzaj mentalności, osobowości! Wyłazi z jej mieszkańców jak wiecheć słomy z buta! Cała Polska może żyć bez warszafki, warszafka bez reszty Polski NIEEEE !

 • lovepeacemusic

  Oceniono 9 razy 3

  Gdybym była z W-wy, to zachowałabym tę informację dla siebie. Nie ma się czym chwalić, drodzy warszawiacy ;)

 • japka_putina

  Oceniono 9 razy 3

  Prowincjonalne kompleksy + kiepska oferta + braki w umiejętności obsługi klienta = wspomniana karteczka. Nawet jeśli klient jest durnym bucem, to nadal jest klientem, który przyszedł wydać pieniądze. Wystarczy mu to umożliwić.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  Zawisc lidzka nie zna granic. Słoje chca sie pochwalic awansem spolecznym (oczywiscie w ich rozumieniu). Powinniscie raczej cieszyc sie razem z nimi i szczerze gratulowac sukcesu 😉

 • 1-mark-adams

  Oceniono 7 razy 3

  Na tej kartce w aptece należy jeszcze dopisać : a jak wam nie pasuje to wypad do domu, bo sadząc po komentarzach, nie wszyscy zrozumieli aluzję.

 • arius9

  Oceniono 5 razy 3

  A tak. Spotkałem kiedyś człowieka z Warszawy. Tłumaczył, źe do domu musi jechać na Centralny i z godzinke pociągiem.

 • dddupa

  Oceniono 3 razy 3

  Tak, tak, w Zakopanem też nas "nie lubią", ale nasze pieniążki kochają straszliwie....

 • Oceniono 9 razy 3

  Z perspektywy mieszkańca Trójmiasta , powiem wam , że my naprawdę nie zwracamy uwagi na to skąd jest wakacyjna stonka . Przez 10 miesięcy mieszkamy w najlepszym do życia miejscu w Polsce , w którym w lipcu i sierpniu nie da się żyć . Jeśli tu przyjeżdżacie , to pamiętajcie , że obojętnie czy jesteście korposłojem z Mordoru , czy Sebą spod Łomży albo pisojebem z 500+ , to tutaj też mieszkają ludzie . Może to was zdziwi , ale niektórym tutaj zdarza się nawet pracować . Więc jeśli już wynajęliście "apartament" z widokiem na morze , to darcie ryja o czwartej rano : Grażyna ! K u r w a ... cho zobacz Szwecję widać !!! Pamiętajcie , że wokół was śpią ludzie , a to co widzicie to Półwysep Helski i raczej niewielu sąsiadów interesują wasze niezwykłe spostrzeżenia po piętnastu Tyskich ...

 • werner53

  Oceniono 3 razy 3

  Faktem jest, ze warszawiakow w Polsce mieszkancy innych reginow nie cierpia jeszcze mocniej niz pozostali mieszkancy Ameryki Lacinskiej mieszkancow Buenos Aires, czy pozostali Austriacy Wiedenczykow. Bedac gdzies w Polsce nigdy sie nie przyznaje, ze jestem rodowitym warszawiakiem z dziada, pradziada i prapradziada. Zauwazylem, ze jak tylko wspomne moj warszawski rodowod, od razu romowa robi sie lodowata, mimo ze nadal jestem rownie mily i sympatyczny.

 • semigetuza

  Oceniono 7 razy 3

  małe miasto pod Toruniem, na pogotowiu lekarz opatruje zraniona nogę chłopcu. Mama chłopca - "Panie Doktorze, ale my jesteśmy z Warszawy". Doktor zajęty opatrywaniem i szyciem rany "tak, tak". Po chwili mama z naciskiem powtarza "ale my jesteśmy z Warszawy!!' Doktor na to "wiem Szanowna Pani, ale to jest uleczalne". Autentyczne. Pozdrawiam farmaceutów z Sopotu, warszawiak od 5 pokoleń

 • sthoss

  Oceniono 7 razy 3

  Problem z warszawiakami jest taki ze są to głownie przyjezdni warszawiacy ktorzy lecza swoje malomiasteczkowe kompleksy starajac sie pozować na przybyszów ze stolicy. Tak jest na plażach, tak jest na drogach.

 • usarmy

  Oceniono 5 razy 3

  Ta z Warszawy z Grojca Otwocka i innych przypinanych Warsiawiakow Jasnie Panow

 • kindofmagic

  Oceniono 3 razy 3

  To ewenement, że w Warszawie dania z ryb są tańsze i smaczniejsze niż nad Bałtykiem. Pewnie w Łodzi i Krakowie też. W normalnym kraju jest odwrotnie - nad morzem ryby są tańsze, świeże i smaczne ale w Polsce trzeba zrobić turystę w konia i drogo mu sprzedać tanią rybę smażoną w starym oleju. I tak jest ze wszystkim, nie tylko z rybami. Im większy kurort tym gorzej traktują turystów, a potem wielkie zdziwienie, że turyści narzekają.

 • wojtek_2000

  Oceniono 3 razy 3

  no cóż, ja się praktycznie nie ruszam z Warszawy, więc nie mam tego problemu. :-)))
  tu wszystko jest faktycznie idealne, oprócz remontu ul. Miodowej, bo tam kiedyś fajnie się parkowało, a teraz chyba już nie będzie można... :-(

 • pm7303

  Oceniono 7 razy 3

  Sam jestem z Poznania (żeby nie było, że kogoś bronię!) ale założę się że ci co robią Warszawie taką opinię (i zrazili do siebie tych aptekarzy) to przyjezdne słoiki a nie urodzeni mieszkańcy stolicy - neofici są zawsze najgorliwszymi wyznawcami.

 • kandrzej1

  Oceniono 9 razy 3

  Niestety ci napływowi zrobili taką opinię, wg Pana Wiecha "warszawiak co 5 godzin koleją i 3 dni wołami po metrykę musi jechać". Rdzennych jest już tak mało, że nie są w stanie zmienić tej opinii.

 • marcelina4

  Oceniono 9 razy 3

  najczęściej swoją warszawskość podkreślają osoby pochodzące z zupełnie innych części Polski, warszawiakami zostali niedawno, przenosząc się do stolicy za pracą lub na studia, tacy z nich warszawiacy, jak z koziej d.... trąba

 • waw-el

  Oceniono 17 razy 3

  Warszawiaki zachowuja sie w Sopocie tak jak Amerykanie w Polsce.

 • supermarjan

  Oceniono 11 razy 3

  warszawiacy z koziej wólki via mordor i dziupla na 13 na ursynowie.
  *
  *
  *
  "w warszawie zawaliło się piętrowe łózko. Szesnastu mieszkańcuw 3,14erdiszewa odniosło niegroźne obrażenia"

 • mariner4

  Oceniono 4 razy 2

  To nie Warszawiacy, to słoiki tacy jaj Jaki.

 • susdomestica

  Oceniono 2 razy 2

  Pamięta ktoś jeszcze taki Brytyjski serial - League of gentlemen? "This is local shop for local people"

  A swoją drogą pracować w handlu i narzekać na klientów, to też dobre. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX