Senat odrzucił wniosek o referendum. Prezydent jeszcze nie zmieni konstytucji [MEMY]

Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie w listopadzie referendum konstytucyjnego. Senatorowie PiS wstrzymali się od głosu, ale to nie ich wina.

Na temat Andrzeja Dudy i konstytucji można by już napisać książkę. Chwilę po tym, został prezydentem, oznajmił, że konstytucji nie lubi. I od tego czasu ciągle stara się udowodnić, że to prawda. 

Andrzej Duda chce zmienić konstytucję

Andrzej Duda zapowiedział referendum w sprawie zmiany konstytucji już w zeszłym roku. W tym roku do tematu powrócił i ułożył listę pytań do głosowania obywateli. Wczoraj sprawą w końcu zajął się Senat. 

Senatorowie odrzucili wniosek o referendum

Na nieszczęście prezydenta, Senat wniosek odrzucił. Za było jedynie dziesięciu senatorów, przeciw trzydziestu. Pięćdziesięciu dwóch wstrzymało się od głosu. 

I zdawałoby się, że prezydent poniósł właśnie porażkę, jednak nic bardziej mylnego! Żadnej przegranej PAD nie było. 

Odrzucenie wniosku to wina opozycji

Zaraz po głosowaniu minister Paweł Mucha tłumaczył dziennikarzom, że choć senatorowie PiS wstrzymali się od głosu, nie znaczy to, że są referendum przeciwni. Prezydent nie odniósł porażki, a społeczeństwo jest przychylne jego działaniom. 

Referendum nie będzie, a dlaczego, o tym poinformowała obywateli Telewizja Polska. Z ''Wiadomości'' dowiedzieliśmy się, że wniosek odrzucony został z winy... opozycji. Wszak przeciw referendum byli senatorowie PO. Senatorowie PiS wstrzymali się od głosu. Wina Tuska! 

Więcej o: