Zaćmienie Księżyca będzie czerwone. Ludzie wierzą, że to oznacza koniec świata

Pełnie zaćmienie Księżyca już w najbliższy piątek - 27 lipca będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia na nieboskłonie. Wyjątkowy będzie też kolor Księżyca. Czerwony Księżyc niektórzy uważają jednak za zwiastun... końca świata.

Pełne i czerwone zaćmienie Księżyca to wydarzenie, które już nigdy nie powtórzy się za naszego życia. Jednocześnie na niebie będzie można podziwiać nie tylko zaćmienie Księżyca, ale również widoczną planetę Mars a także międzynarodową stację kosmiczną. Wszystko to jednej nocy. Dodatkowo Księżyc będzie miał wyjątkową barwę. Nie bez powodu już teraz nazywany jest "Blood Moon", czyli Krwistym Księżycem. W związku z taką barwą pojawiła się dość ciekawa - i raczej przewidywalna - teoria o nadchodzącym rychło końcu świata.

Zaćmienie Księżyca i koniec świata

Miłośnicy teorii spiskowych są przekonani, że w najbliższy piątek, 27 lipca, nastąpi koniec świata. Wszystko to związane jest z pojawieniem się na niebie zaćmienia Krwawego Księżyca.

Głównym głosicielem tej teorii jest Paul Begley, internetowy kaznodzieja. Begley powołuje się na swoją rozmowę z samym Bogiem, który powiedział mu następujące słowa:

Bóg przemówił do mnie i powiedział mi: sprawdź Krwawy Księżyc w czerwcu. Powiedział: musisz się dowiedzieć, co się dzieje. Wiedziałem, że nadchodzi Krwisty Księżyc, ale już w 2014 i 2015 doświadczyliśmy tetrady Krwistego Księżyca i wszystko było dobrze.
Więc Pan przemówił: musisz to sprawdzić. Zatem sprawdziłem - i najbliższy Krwisty Księżyc będzie najdłuższym w stuleciu. Wiem też, co się dzieje w Jerozolimie i nigdy w to nie uwierzycie.

Teraz moment na słowo wyjaśnienia. Zacznijmy od tetrady. Tetrada to nic innego jak zbiór czterech elementów. W tym przypadku kaznodzieja mówi o czterech zaćmieniach Księżyca. Co ma tetrada do końca świata? Zgodnie z przepowiednią krwawego Księżyca, po zakończeniu tetrady w 2015 roku świat miał ulec zagładzie. Jak zapewne zauważyliście, wciąż tu jesteśmy.

Lecimy dalej? Bo kaznodzieja bez wątpienia leci.

Wszystko to, co mówię, to prawda, to fakty. W rozdziale drugim Księgi Joela czytamy: słońce zajdzie ciemnością a Księżyc krwią bez wielkim i strasznym dniem, w którym nadejdzie Pan.

Tu zatrzymamy się na moment, bo kaznodzieja może i Biblię czytał, ale udało mu się w tak krótkim fragmencie sporo wymieszać rzeczy. Rozdział drugi Księgi Joela jest dość długi, ale rzeczywiście jest w nim fragment, który trochę nieudolnie Begley przytacza:

Słońce i księżyc ulegają zaćmieniu,
a gwiazdy tracą swą jasność

Nic nie ma o KRWAWYM zaćmieniu Księżyca, ale kto by na to zwracał uwagę. Spójrzmy, co dzieje się z przepowiednią dalej:

To fakt, że Pismo mówi o zaćmieniu słońca i krwawym Księżycu przed nadejściem Pana. A w rozdziale 6 Księgo Objawienia również napisane jest, że Księżyc stanie się krwawy.

Potem jeszcze szuka odwołań do Szóstej Pieczęci z Księgi Objawienia i na koniec odlatuje dalej, niż jesteśmy w stanie za nim podążyć.

To co z tym końcem świata?

Czy będzie? Tego, jak wiadomo, dowiemy się dopiero w nocy z piątku na sobotę. Kaznodzieja Paul Begley twierdzi, że krwawy Księżyc i jego jednoczesne zaćmienie w piątek to znak, że świat zakończy swoje istnienie. Inni zwyczajnie doszukują się samych złych rzeczy w Księżycu, który swoją barwę będzie zawdzięczał temu, że będzie nisko nad horyzontem, zaś światło, dzięki któremu będziemy go w ogóle widzieć, będzie się rozpraszało w atmosferze i pyle. Stąd specyficzny kolor naszego naturalnego satelity.

Może więc jest to dobry moment, żeby odwołać wszystkie plany na weekend, bo nadchodzi apokalipsa. Szkoda, bo zapowiadana jest dobra pogoda i zapewne połowa Polski planowała grilla lub opalanie na plaży. Albo jedno i drugie.

Niestety, nic z tych rzeczy. Wszyscy zginiemy.

Pełne zaćmienie Księżyca - jak oglądać?

Jeśli chcecie być świadkami końca świata, koniecznie oglądajcie zaćmienie Księżyca już w najbliższy piątek, 27 lipca. Zacznie się o godzinie 20 z minutami. Księżyc całkowicie zostanie zasłonięty około 21.30. Cały spektakl będzie trwał około 2 godziny.

W tym samym czasie, po godzinie 22.30, na linii horyzontu będzie przelatywała międzynarodowa stacja kosmiczna - będzie bardzo jasnym punktem, jaśniejszym od pozostałych gwiazd. Jak spojrzycie trochę poniżej samego Księżyca, to zobaczycie sporą czerwoną kropkę - będzie to Mars, jak rzadko kiedy widoczny gołym okiem.

Dwa miesiące i dwa zdjęcia satelitarne. Zniszczenia po suszy widać gołym okiem

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaćmienie Księżyca będzie czerwone. Ludzie wierzą, że to oznacza koniec świata
Zaloguj się
 • mozart-47

  Oceniono 8 razy 4

  To nie koniec świata.
  To wróżba, że kaczyński jeszcze trochę pożyje. A to jest "koniec świata".

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  "Ludzie wierzą, że to oznacza koniec świata"
  Piszecie takie kocopoły, a potem zdziwienie, że szczepionki szkodzą.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej zabawne gdy nastapi a nikt go nie przewidzi - to tak samo jak z bajkowymi "zaswiatami" - minus to brak zdziwionych skoro w obu przypadkach obserwatorzy znikna na zawsze :D

 • grubel

  Oceniono 1 raz 1

  W końcu

 • olciak088

  Oceniono 2 razy 0

  ,,Słońce i księżyc ulegają zaćmieniu,
  a gwiazdy tracą swą jasność,,
  To jest możliwe ale oby nie było . Św ojciec pio pisał w liście o 3 DNIACH CIEMNOŚCI , nie będzie jasno ,gwiazdy nie będą świecić dawać nam światła na 3 dni , będzie panowała ciemności a z nią trzęsienia ziemi trujące powietrze . Przeczytajcie sobie krótki list św Pio. Daje nam wskazówki jak przetrwać . ,,W rozdziale drugim Księgi Joela czytamy: słońce zajdzie ciemnością a Księżyc krwią bez wielkim i strasznym dniem, w którym nadejdzie Pan,,
  Właśnie 3 dni ciemności... Księżyc krwawi a słońce gaśnie (rano kiedy ma wschodzić nastanie ciemność ). Oby wszystko było dobrze

 • archieil

  0

  Dla badaczy historii.

  Pragnę przypomnieć, że kiedyś kalendarz nie istniał w obecnej formie.

  Stąd wszelkie zjawiska periodyczne były używane do synchronizacji zachowań.

  Z jednej strony były używane jako bodziec, a z drugiej dla grup będących w stanie przewidzieć ich wystąpienie jako element synchronizacji ich działań.

  Tonący brzytwy się chwyta więc samo pojawianie się krwawego Księżyca nic nie wywoływało ale obserwowanie/zauważanie takich zjawisk jak najbardziej było używane tak jak wiele innych elementów życia.

  Przeszła grupa cygan przez wieś to raj dla wszelkich cinkciarzy, że mieli na kogo zwalić, a cyganie też radośnie podebrali conieco żeby zaoszczędzić na żarciu.

  W przypadku zjawisk astronomicznych bylo to dokładnie to samo.

  Zjawiska o znanej rozpiętości czasowej (komety) były wyjątkowo atrakcyjne bo nawet nie trzeba było umieć przewidywać ich wystąpienie. Wystarczało zaobserwować i rozesłać wici, że moce stwórcze krwi się domagają.

  to są te wasze "elyty" co za własne chlały i nikogo nie gwałciły bo same im do łóżka wskakiwały.

 • wycietytoja

  Oceniono 5 razy -1

  Pan kaznodzieja przepowiada wszystko co mu kaze american jewish comittee.W koncu bierze od nich niezle pieniadze.

 • trudnyrynek

  Oceniono 5 razy -1

  DUZY KAMIEN Z NIEBA UDERZY W JEDEN ADRES NA CZERSKIEJ W WARSZAWCE I PRZETRZEPIE DUPY OSZOLOMOM.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX