Zaćmienie Księżyca będzie czerwone. Ludzie wierzą, że to oznacza koniec świata

Pełnie zaćmienie Księżyca już w najbliższy piątek - 27 lipca będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia na nieboskłonie. Wyjątkowy będzie też kolor Księżyca. Czerwony Księżyc niektórzy uważają jednak za zwiastun... końca świata.

Pełne i czerwone zaćmienie Księżyca to wydarzenie, które już nigdy nie powtórzy się za naszego życia. Jednocześnie na niebie będzie można podziwiać nie tylko zaćmienie Księżyca, ale również widoczną planetę Mars a także międzynarodową stację kosmiczną. Wszystko to jednej nocy. Dodatkowo Księżyc będzie miał wyjątkową barwę. Nie bez powodu już teraz nazywany jest "Blood Moon", czyli Krwistym Księżycem. W związku z taką barwą pojawiła się dość ciekawa - i raczej przewidywalna - teoria o nadchodzącym rychło końcu świata.

Zaćmienie Księżyca i koniec świata

Miłośnicy teorii spiskowych są przekonani, że w najbliższy piątek, 27 lipca, nastąpi koniec świata. Wszystko to związane jest z pojawieniem się na niebie zaćmienia Krwawego Księżyca.

Głównym głosicielem tej teorii jest Paul Begley, internetowy kaznodzieja. Begley powołuje się na swoją rozmowę z samym Bogiem, który powiedział mu następujące słowa:

Bóg przemówił do mnie i powiedział mi: sprawdź Krwawy Księżyc w czerwcu. Powiedział: musisz się dowiedzieć, co się dzieje. Wiedziałem, że nadchodzi Krwisty Księżyc, ale już w 2014 i 2015 doświadczyliśmy tetrady Krwistego Księżyca i wszystko było dobrze.
Więc Pan przemówił: musisz to sprawdzić. Zatem sprawdziłem - i najbliższy Krwisty Księżyc będzie najdłuższym w stuleciu. Wiem też, co się dzieje w Jerozolimie i nigdy w to nie uwierzycie.

Teraz moment na słowo wyjaśnienia. Zacznijmy od tetrady. Tetrada to nic innego jak zbiór czterech elementów. W tym przypadku kaznodzieja mówi o czterech zaćmieniach Księżyca. Co ma tetrada do końca świata? Zgodnie z przepowiednią krwawego Księżyca, po zakończeniu tetrady w 2015 roku świat miał ulec zagładzie. Jak zapewne zauważyliście, wciąż tu jesteśmy.

Lecimy dalej? Bo kaznodzieja bez wątpienia leci.

Wszystko to, co mówię, to prawda, to fakty. W rozdziale drugim Księgi Joela czytamy: słońce zajdzie ciemnością a Księżyc krwią bez wielkim i strasznym dniem, w którym nadejdzie Pan.

Tu zatrzymamy się na moment, bo kaznodzieja może i Biblię czytał, ale udało mu się w tak krótkim fragmencie sporo wymieszać rzeczy. Rozdział drugi Księgi Joela jest dość długi, ale rzeczywiście jest w nim fragment, który trochę nieudolnie Begley przytacza:

Słońce i księżyc ulegają zaćmieniu,
a gwiazdy tracą swą jasność

Nic nie ma o KRWAWYM zaćmieniu Księżyca, ale kto by na to zwracał uwagę. Spójrzmy, co dzieje się z przepowiednią dalej:

To fakt, że Pismo mówi o zaćmieniu słońca i krwawym Księżycu przed nadejściem Pana. A w rozdziale 6 Księgo Objawienia również napisane jest, że Księżyc stanie się krwawy.

Potem jeszcze szuka odwołań do Szóstej Pieczęci z Księgi Objawienia i na koniec odlatuje dalej, niż jesteśmy w stanie za nim podążyć.

To co z tym końcem świata?

Czy będzie? Tego, jak wiadomo, dowiemy się dopiero w nocy z piątku na sobotę. Kaznodzieja Paul Begley twierdzi, że krwawy Księżyc i jego jednoczesne zaćmienie w piątek to znak, że świat zakończy swoje istnienie. Inni zwyczajnie doszukują się samych złych rzeczy w Księżycu, który swoją barwę będzie zawdzięczał temu, że będzie nisko nad horyzontem, zaś światło, dzięki któremu będziemy go w ogóle widzieć, będzie się rozpraszało w atmosferze i pyle. Stąd specyficzny kolor naszego naturalnego satelity.

Może więc jest to dobry moment, żeby odwołać wszystkie plany na weekend, bo nadchodzi apokalipsa. Szkoda, bo zapowiadana jest dobra pogoda i zapewne połowa Polski planowała grilla lub opalanie na plaży. Albo jedno i drugie.

Niestety, nic z tych rzeczy. Wszyscy zginiemy.

Pełne zaćmienie Księżyca - jak oglądać?

Jeśli chcecie być świadkami końca świata, koniecznie oglądajcie zaćmienie Księżyca już w najbliższy piątek, 27 lipca. Zacznie się o godzinie 20 z minutami. Księżyc całkowicie zostanie zasłonięty około 21.30. Cały spektakl będzie trwał około 2 godziny.

W tym samym czasie, po godzinie 22.30, na linii horyzontu będzie przelatywała międzynarodowa stacja kosmiczna - będzie bardzo jasnym punktem, jaśniejszym od pozostałych gwiazd. Jak spojrzycie trochę poniżej samego Księżyca, to zobaczycie sporą czerwoną kropkę - będzie to Mars, jak rzadko kiedy widoczny gołym okiem.

Dwa miesiące i dwa zdjęcia satelitarne. Zniszczenia po suszy widać gołym okiem

Więcej o: