Upał nie pozwala Ci zasnąć? Podpowiadamy, jak wyspać się mimo gorąca

Latem, w czasie upałów, wiele osób narzeka na problemy ze snem. Tymczasem wystarczy zastosować kilka prostych trików, by cieszyć się snem mimo gorąca.

Jak to zrobić, by w upał, przy wysokich temperaturach i stojącym w miejscu, gorącym powietrzu, spać smacznie i spokojnie? Da się, wystarczy tylko zadbać o swój komfort. I zastosować kilka przydatnych trików. 

Przygotuj sypialnię już w ciągu dnia

Aby cieszyć się spokojnym snem w nocy, warto zadbać o sypialnię za dnia. Rano otwórz okna i wywietrz pomieszczenie. pamiętaj jednak, by okna zamknąć i dokładnie zasłonić gdy tylko do pokoju napłynie świeże powietrze. Dzięki temu unikniesz nagrzania sypialni w ciągu dnia. 

Wykorzystaj ryż

Ryż może posłużyć jako swoisty termofor, tylko taki chłodzący. Wystarczy napełnić nim skarpetkę i włożyć na kilka godzin do zamrażarki, a tuż przed snem porządnie schłodzony kompres położyć obok poduszki. 

Domowa klimatyzacja

Brak klimatyzacji w mieszkaniu to jeszcze nie tragedia. Aby pomóc sobie w czasie upału, wystarczy miska wypełniona lodem i wentylator. Naczynie ustaw tuz przed nim, a urządzenie włącz. I gotowe!

Spanie przy włączonym wiatraku

Spanie przy włączonym wentylatorze może wydawać się najprostszym możliwym rozwiązaniem w czasie upału. A jednak, wcale nie jest najlepsze. Zimne powietrze dmuchające nam w twarz w upalne dni łatwo może przeziębić. 

Jak zatem skorzystać z wentylatora w czasie snu? Sposób pierwszy, to ustawienie go w stronę przeciwną do łóżka. Sposób drugi, to ustawienie wentylatora w stronę otwartego okna. Tak, by zagarniał do pomieszczenia chłodniejsze powietrze z zewnątrz. 

Włóż prześcieradło do zamrażarki

Gorąc nie pozwala odprężyć się i zasnąć? Włóż prześcieradło do reklamówki, a później do zamrażarki. po kilku minutach będziesz mieć cudowny kompres. Nie będzie niestety działał długo, ale może uda Ci się w tym czasie zasnąć. 

Zmocz prześcieradło w wodzie

Sen na lub pod mokrym prześcieradłem? Brzmi trochę strasznie, ale w Egipcie przykrywanie się wilgotnym materiałem jest ponoć normą. jeśli jednak przeraża Cię perspektywa spania pod czymś mokrym, zwilżone prześcieradło zawieś w oknie. Dzięki temu schłodzisz powietrze wpadające do pomieszczenia!

Śpij nago!

Spanie nago jest wygodne, zdrowe i zalecane przez lekarzy. A latem, gdy jest gorąco i ubranie przykleja się do ciała, jest rozwiązaniem idealnym!

Znuż stopy w zimnej wodzie

Potrzebujesz natychmiastowego ochłodzenia? Zanuż stopy w zimnej wodzie! momentalnie poczujesz się lepiej

Pij wodę

Woda to idealny lek na upały. Trzeba ją pić niemal cały czas, także przed snem, również w nocy. Postaw przy łóżku butelkę z zimna wodą i gdy przebudzisz się w środku nocy, miej ją pod ręką. 

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Więcej o:
Komentarze (8)
Upał nie pozwala Ci zasnąć? Podpowiadamy, jak wyspać się mimo gorąca
Zaloguj się
 • adam_l27

  Oceniono 7 razy 7

  Niczego nie zanużać, poszukać słownika.

 • mer-llink

  Oceniono 8 razy 6

  EE tam, droga Pani Redaktor/Drogi Panie Redaktorze!!!
  Może pan/i Redaktor trochę się sam/a ohłodzi? A nórz taka kuracja pszyniesie ólgę Pani/u w ópał?
  Radzę wziąść prysznica albo zanóżyć się w jezioże. Pomorze jak nic....
  Nóże, pani/e Redaktor/że, bez wachania do dzieła!!!
  A ópałowe znórzenie zniknie jak renkom odjoł.

  P.S. Nuż się w kieszeni otwiera, gdy czytam taki tekst: "Znuż stopy w zimnej wodzie". I to nie jest pszypadkowa, wybaczalna pojedyńcza literuwka, bo za hwilę mamy znuf: "Zanuż stopy w zimnej wodzie!". Widać, rze żeczywiście taka jest kompetencja językowa Pani/a Redaktor/a. Gratulacje!

 • adstr

  Oceniono 6 razy 6

  "Zanuż'? Czy to słowo pochodzi od "a nuż"?
  Korektorzy chyba już wyginęli.

 • brrrr73rrrr

  Oceniono 3 razy 3

  A może chodzi o to, że stopy zanurzone zimnej wodzie znużą się tak bardzo, że to znużenie przejdzie na całe ciało i człowiek szybciej zaśnie?

 • aagulha

  Oceniono 4 razy 2

  Ponawiam pytanie - co to za rzeczownik "gorąc"? W języku polskim istnieje rzeczownik "gorąco". To gorąco.

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy -2

  "Znuż stopy w zimnej wodzie" po co szczekacie. tu tylko spacji brakuje.
  jak wsadzisz kopyta do zimnej wody to za chwile "nuż" bedzie ci pizgac. to mialo byc
  za nuż stopy itp....
  prawie dobrze jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX