Upał nie pozwala Ci zasnąć? Podpowiadamy, jak wyspać się mimo gorąca

Latem, w czasie upałów, wiele osób narzeka na problemy ze snem. Tymczasem wystarczy zastosować kilka prostych trików, by cieszyć się snem mimo gorąca.

Jak to zrobić, by w upał, przy wysokich temperaturach i stojącym w miejscu, gorącym powietrzu, spać smacznie i spokojnie? Da się, wystarczy tylko zadbać o swój komfort. I zastosować kilka przydatnych trików

Przygotuj sypialnię już w ciągu dnia

Aby cieszyć się spokojnym snem w nocy, warto zadbać o sypialnię za dnia. Rano otwórz okna i wywietrz pomieszczenie. pamiętaj jednak, by okna zamknąć i dokładnie zasłonić gdy tylko do pokoju napłynie świeże powietrze. Dzięki temu unikniesz nagrzania sypialni w ciągu dnia. 

Wykorzystaj ryż

Ryż może posłużyć jako swoisty termofor, tylko taki chłodzący. Wystarczy napełnić nim skarpetkę i włożyć na kilka godzin do zamrażarki, a tuż przed snem porządnie schłodzony kompres położyć obok poduszki. 

Domowa klimatyzacja

Brak klimatyzacji w mieszkaniu to jeszcze nie tragedia. Aby pomóc sobie w czasie upału, wystarczy miska wypełniona lodem i wentylator. Naczynie ustaw tuz przed nim, a urządzenie włącz. I gotowe!

Spanie przy włączonym wiatraku

Spanie przy włączonym wentylatorze może wydawać się najprostszym możliwym rozwiązaniem w czasie upału. A jednak, wcale nie jest najlepsze. Zimne powietrze dmuchające nam w twarz w upalne dni łatwo może przeziębić. 

Jak zatem skorzystać z wentylatora w czasie snu? Sposób pierwszy, to ustawienie go w stronę przeciwną do łóżka. Sposób drugi, to ustawienie wentylatora w stronę otwartego okna. Tak, by zagarniał do pomieszczenia chłodniejsze powietrze z zewnątrz. 

Włóż prześcieradło do zamrażarki

Gorąc nie pozwala odprężyć się i zasnąć? Włóż prześcieradło do reklamówki, a później do zamrażarki. po kilku minutach będziesz mieć cudowny kompres. Nie będzie niestety działał długo, ale może uda Ci się w tym czasie zasnąć. 

Zmocz prześcieradło w wodzie

Sen na lub pod mokrym prześcieradłem? Brzmi trochę strasznie, ale w Egipcie przykrywanie się wilgotnym materiałem jest ponoć normą. jeśli jednak przeraża Cię perspektywa spania pod czymś mokrym, zwilżone prześcieradło zawieś w oknie. Dzięki temu schłodzisz powietrze wpadające do pomieszczenia!

Śpij nago!

Spanie nago jest wygodne, zdrowe i zalecane przez lekarzy. A latem, gdy jest gorąco i ubranie przykleja się do ciała, jest rozwiązaniem idealnym!

Znuż stopy w zimnej wodzie

Potrzebujesz natychmiastowego ochłodzenia? Zanuż stopy w zimnej wodzie! momentalnie poczujesz się lepiej

Pij wodę

Woda to idealny lek na upały. Trzeba ją pić niemal cały czas, także przed snem, również w nocy. Postaw przy łóżku butelkę z zimna wodą i gdy przebudzisz się w środku nocy, miej ją pod ręką. 

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Więcej o: