Ludzie myli prezerwatywy i znowu ich używali. "Mówimy o tym, bo ludzie tak robią"

Agencja ochrony zdrowia apeluje, żeby nie używać dwa razy tej samej prezerwatywy. Nawet umytej.

Prezerwatywy to jednorazowe środki antykoncepcyjne. Okazuje się, że jest szerokie grono ludzi, którym ten mały, ale ważny szczegół umknął i używają ich więcej niż jeden raz.

Ludzie myli prezerwatywy

Amerykańska agencja ochrony zdrowia własnie zaapelowała do ludzi, żeby nie prali i używali ponownie kondomów.

Umieścili na swoim koncie na Twitterze stosowny wpis, którego sens jest taki:

Mówimy o tym, bo ludzie tak robią. Nie myjcie ani nie używajcie ponownie kondomów. Po każdym wytrysku załóżcie nową prezerwatywę.

Skąd pomysł, że ludzie tak robią? Przyznali się w trakcie ankiety przeprowadzonej przez Instytut Kinseya. Blisko 3 proc. ankietowanych powiedziało, że zdarzyło im się użyć dwa razy tej samej prezerwatywy w trakcie jednego stosunku.

Dlatego też lekarze i producenci kondomów podkreślają, że to wyroby jednorazowego użytku. Kiedy u mężczyzny dojdzie do wytrysku, należy ją zdjąć, najlepiej zawiązać na supełek i wyrzucić czym prędzej - nie zostawiać w łóżku.

Nie wiemy, jak Wam, ale nam się wydaje, że tego typu pomysły są dobitnym dowodem tego, że rzetelna edukacja seksualna w szkołach naprawdę jest potrzeba. Pomoże nie tylko uniknąć niechcianych ciąż u nastolatek, ale może również pomóc uniknąć wielu niebezpiecznych dla życia i zdrowia chorób. Nie tylko wenerycznych.

Więcej o: