Jakie zwierzę widzisz jako pierwsze? To co zobaczysz, mówi, jakim jesteś człowiekiem

To, jakie zwierzęta widzimy na obrazku, sporo mówi o naszej osobowości i sposobie myślenia. Sprawdź, jakim jesteś człowiekiem, wykonując prosty test ze zwierzątkami.

Specjaliści z Positive Med opracowali test, w którym opisują cechy osobowości ludzi na podstawie jednego obrazka. Wystarczy spojrzeć na udostępnione przez nich zdjęcie, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie sprawdzić, co mówi o nas to, co widzimy.

Obrazek udostępniony przez Positive Med składa się z kilku nałożonych na siebie zdjęć zwierząt. Naszym zadaniem jest po prostu spojrzeć na niego i:

  • odnotować, które dwa zwierzęta zobaczyliśmy jako pierwsze
  • zastanowić się, jak szybko zobaczyliśmy inne zwierzaki
  • policzyć, ile (i jakich) zwierzaków udało nam się znaleźć

Zwierzęta, które znaleźliśmy jako pierwsze, mają świadczyć o pewnych cechach naszego charakteru. Od dawien dawna uważano, że to, jakie preferujemy zwierzęta, świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. I zdaje się, że podobnego zdania są naukowcy. 

Przejdźmy zatem do wyników tego małego badania. 

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Fot. Positive med

Które zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? 

Według Psychology Today, nasze myślenie opiera się na instynkcie i preferencjach, widzimy więc to, co jest dla nas najbardziej naturalne. Obraz, który zobaczymy jako pierwszy, ma odzwierciedlać nasze wewnętrzne przekonania i pragnienia. 

Koń - to zwierzę, które jako pierwsze dostrzegają osoby wolne i niezależne

Ptak - świadczy o skłonności do bycia osobą otwartą i ekspresyjną 

Krab - to zwierzę, które widzą osoby szczęśliwe i z dużym poczuciem humoru

Delfin - charakteryzuje artystów i ludzi kreatywnych 

Kaczuszki - trudno dostrzegalne dla większości kaczuszki, to zwierzątka charakterystyczne dla ludzi szczegółowych i wyciszonych

Niedźwiedź - to zwierzę, które dostrzegają osoby z osobowością lidera

Piesek - to zwierzę, które jako pierwsze widzą osoby miłe i opiekuńcze

Ptak i kraby jednocześnie - osoby, które jednocześnie (lub w zbliżonym czasie) zobaczyły te zwierzęta, są wrażliwe i emocjonalne. 

Ale to nie wszystko...

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Fot. Positive med

Zwierzęta na obrazku a sposoby myślenia

To, jak szybko uda nam się zidentyfikować inne zwierzęta i czy odnajdziemy je wszystkie na obrazku, może pomóc nam określić style myślenia i sprawność umysłową.  

  • Znalezienie ptaka i kraba wymaga skupienia się na kontraście. Jeśli jesteśmy w stanie szybko je znaleźć, znaczy to, że nasz mózg przetwarza informacje bardzo szybko i łatwiej dostrzegamy różne połączenia i wzorce.
  • Jeśli w drugiej kolejności udało nam się odnaleźć na obrazku konia, znaczy to, że potrafimy ''patrzeć głębiej''. Osoby, które zobaczyły konia są intuicyjne i i mają skłonności do analizowania.
  • Jeszcze innego rodzaju myślenia wymaga znalezienie na obrazku delfina. Osoby, którym się to udało, charakteryzuje twórcze, ekspresyjne myślenie.
  • Widzenie niedźwiedzia wymaga skupienia i charakterystyczne jest dla osób, które trudno rozproszyć. 

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Fot. Positive med

Ile zwierząt udało się znaleźć?

Im więcej zwierząt odnajdziemy, tym większą posiadamy zdolność myślenia w sposób rozbieżny, a nie zbieżny. Brzmi to skomplikowanie, ale rozbieżne myślenie jest po prostu procesem znajdowania większej ilości opcji.

Jeśli udało nam się znaleźć cztery lub więcej zwierzątek, znaczy to, że jesteśmy na dobrej drodze bycia osobą myślącą rozbieżnie, a co za tym idzie, łatwiej przychodzi nam przyswajanie nowej wiedzy i jesteśmy bardziej kreatywni w działaniu. 

A wam jakie zwierzątka rzuciły się w oczy jako pierwsze? I czy zgadzacie się z wnioskami Positive med?

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?Jakie zwierzę widzisz na obrazku? Fot. Positive medWięcej o: