Dlaczego nie zakładać czerwonej sukienki na ślub? Są też inne 'zakazane' kolory

Zakładając sukienkę w kolorze czerwonym na czyjś ślub możemy popełnić dużą gafę. To nie jedyny kolor garderoby, którego trzeba się wystrzegać.

Czerwony kolor sukienki na ślubie ma dosłownie czerwone światło w etykiecie.

Dlaczego nie zakładać czerwonej sukienki na ślub?

Specjalista od dobrych manier Philip Sykes - dyrektor Brytyjskiej Szkoły Etykiety - wyjaśnił portalowi ''Mirror'' podstawowe zasady weselnych dobrych manier - w tym dlaczego unikać tej barwy.

Czerwony kolor odpada, bo bardzo rzuca się w oczy. Łatwo dojść do wniosku, że pani zakładająca kreację w tym odcieniu chce przyćmić pannę młodą. Można za to spokojnie wybrać czerwone dodatki, albo sukienkę, która ma tylko kilka czerwonych akcentów.

Jakich kolorów jeszcze unikać na ślubie?

Biały

Biały na ślubie jest zarezerwowany tylko dla panny młodej. Koniec kropka. Wyjątkiem może być zgoda pary młodej. Jeśli zależy Wam na jasnych kolorach - możecie zdecydować się na pastele, pudrowy róż czy odcień nude.

Kolor kości słoniowej i ecru odpadają z podobnych przyczyn.

Czarny

Często mówi się, że ten kolor przynosi parze młodej pecha, bo kojarzy się z żałobą. A przecież ślub to radosny dzień. Jeśli bardzo tego chcecie, to można założyć czarną sukienkę, ale wtedy lepiej wybrać kolorowe dodatki.

Oczywiście bardzo dużo zależy tez od panny młodej - jeśli dobrze ja znamy i wiemy, ze nie będą jej przeszkadzać czerwone, białe i czarne sukienki - mamy pełną dowolność. 

Na mostku klęknął przed swoją dziewczyną. Wyciągnął pierścionek i wtedy doszło do katastrofy

Więcej o: