Dlaczego nie zakładać czerwonej sukienki na ślub? Są też inne 'zakazane' kolory

Zakładając sukienkę w kolorze czerwonym na czyjś ślub możemy popełnić dużą gafę. To nie jedyny kolor garderoby, którego trzeba się wystrzegać.

Czerwony kolor sukienki na ślubie ma dosłownie czerwone światło w etykiecie.

Dlaczego nie zakładać czerwonej sukienki na ślub?

Specjalista od dobrych manier Philip Sykes - dyrektor Brytyjskiej Szkoły Etykiety - wyjaśnił portalowi ''Mirror'' podstawowe zasady weselnych dobrych manier - w tym dlaczego unikać tej barwy.

Czerwony kolor odpada, bo bardzo rzuca się w oczy. Łatwo dojść do wniosku, że pani zakładająca kreację w tym odcieniu chce przyćmić pannę młodą. Można za to spokojnie wybrać czerwone dodatki, albo sukienkę, która ma tylko kilka czerwonych akcentów.

Jakich kolorów jeszcze unikać na ślubie?

Biały

Biały na ślubie jest zarezerwowany tylko dla panny młodej. Koniec kropka. Wyjątkiem może być zgoda pary młodej. Jeśli zależy Wam na jasnych kolorach - możecie zdecydować się na pastele, pudrowy róż czy odcień nude.

Kolor kości słoniowej i ecru odpadają z podobnych przyczyn.

Czarny

Często mówi się, że ten kolor przynosi parze młodej pecha, bo kojarzy się z żałobą. A przecież ślub to radosny dzień. Jeśli bardzo tego chcecie, to można założyć czarną sukienkę, ale wtedy lepiej wybrać kolorowe dodatki.

Oczywiście bardzo dużo zależy tez od panny młodej - jeśli dobrze ja znamy i wiemy, ze nie będą jej przeszkadzać czerwone, białe i czarne sukienki - mamy pełną dowolność. 

Na mostku klęknął przed swoją dziewczyną. Wyciągnął pierścionek i wtedy doszło do katastrofy

Więcej o:
Komentarze (9)
Dlaczego nie można zakładać czerwonej sukienki na ślub? Są też inne 'zakazane' kolory
Zaloguj się
 • wudeer

  Oceniono 3 razy 3

  ale brednie. czarny i czerwony nie mają szansy przyćmić prawdziwie ślubnej "bezy" ;-) ps. czarny pasuje zawsze i wszędzie

 • partachun

  0

  Czekam na wysoko "intelektualny" artykuł 'Dlaczego nie zakładać czerwonej sukienki przed pójściem do łóżka spać'.

 • koncentracjamiary

  0

  Bez sensu z powodu dziwacznych uprzedzeń eliminować tyle fajnych kolorów. Czy świat musi być szaro-bury nawet na weselu?

 • romikus

  0

  Specjalista od dobrych manier Philip Sykes - dyrektor Brytyjskiej Szkoły Etykiety
  Tak Brytol będzie mnie uczył dobrych manier. Kiedyś nas uczyły Ruskie. Jest takie powiedzenie co kraj to inny obyczaj.

 • donmarek

  0

  Pierwsze słyszę. Bywałem i bywam na weselach i zawsze jest czerwona sukienka. I to nie tylko jedna. Sukni czarnej sobie nie przypominam, ale spódnice bywają. Białe, szczególnie latem, istne zatrzęsienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX