Pielgrzymi przerobili ''Miłość w Zakopanem'' Sławomira. Śpiewają o Maryi w rytmie disco-polo

Polscy pielgrzymi kreatywnie podchodzą do kwestii pieśni religijnych. Żeby uprzyjemnić sobie pieszą wędrówkę do Częstochowy, wymyślili nowe słowa do melodii popularnego przeboju ''Miłość w Zakopanem''.

Nie każda pieśń religijna musi być smutna i poważna, co udowadniają ci wesoli pielgrzymi.

Religijna wersja ''Miłości w Zakopanem''

Pieśni religijne są ważną częścią rozmaitych pielgrzymek. Piechurzy je śpiewają, żeby umilić sobie wędrówkę i należny przyznać, że czasem mają bardzo wesołe pomysły. Tym razem postanowili zaśpiewać religijną wersję ''Miłości w Zakopanem'' Sławomira.

Na jedną ze stron na Facebooku trafiło nagranie z pielgrzymki, w trakcie której pielgrzymi radośnie śpiewają do melodii disco o Matce Bożej. Tak jak w oryginale mamy słowa ''Miłość, miłość w Zakopanem. Polewamy się szampanem. Rycerzem jestem ja
A ty królową nocy'', tak w wersji pielgrzymów słyszymy:

Miłość, miłość w Częstochowie
Czeka na nas Matka z Bogiem
Pielgrzymami my, a Ty królową Polski


Może się to wydawać kontrowersyjnym wyborem piosenki, ale naszym zdaniem poszło im całkiem zgrabnie i naprawdę nie ma się tu czego czepiać - w przeciwieństwie do nieprzychylnych komentarzy pod filmem. Pielgrzymi mają dużo dystansu, są uśmiechnięci i dobrze się bawią. Komu to przeszkadza? 

To nie jest jedyna wersja pielgrzymkowej ''Miłości'' w rytmie rock-polo. Rok temu już inni piechurzy zaśpiewali swoją wariację na ten temat, a sam Sławomir to skomentował:

 

Autor oryginału wypowiedział się o tamtej kompozycji bardzo pochlebnie:

Sławomir do pielgrzymówSławomir do pielgrzymów Youtube.com | printscreen

Jak myślicie, jakie jeszcze pielgrzymkowe hity usłyszymy? 

Sławomir - kim jest? 

Sławomir Zapała to polski aktor, showman i piosenkarz już bardzo za jego sprawą popularnego gatunku muzycznego rock-polo.

Sławomir ukończył szkołę aktorską w Krakowie i pojawił się w takich filmach jak np. ''Karol. Człowiek, który został papieżem'', ''Pod Mocnym Aniołem'', ''Czas honoru'' czy ''Ojciec Mateusz''.

Karierę muzyczną zaczynał za oceanem - na Long Island w Nowym Jorku. Tam zaskarbił sobie sympatię Polonii, w 2015 roku założył swój kanał na Youtube.com. Jego pierwszy singiel ''Megiera'' uzyskał 10 mln wyświetleń. Potem było już tylko lepiej - doszło nawet do tego, że Sławomir wystartował w ''Tańcu z gwiazdami'', a potem w ''Twoja twarz brzmi znajomo''.

10 kwietnia 2017 roku wyszła jego debiutancka płyta pt. ''The Greatest Hits'', z której to pochodzi właśnie pochodzi ''Miłość w Zakopanem''.

Dzięki nim nie tylko ''widzą'' w ciemnościach. Takich wąsów jak one, nie ma nikt inny - tylko pozazdrościć!

Więcej o: