1000 plus zamiast 500 plus? PiS pracuje nad zmianami w programie

Program 500 plus zostanie zastąpiony 1000 plus? PiS pracuje nad zmianą w najważniejszym projekcie partii. Politycy deklarują, że chcą jeszcze bardziej wesprzeć polskie rodziny.

Program 500 plus to jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów, jakie realizuje partia rządząca. Większość rodziców cieszy się z dodatków na swoje pociechy, jednak są też i tacy, którzy uważają, że to zbyt duże obciążenie dla budżetu państwa. Okazuje się, że PiS chce pójść o krok dalej i zwiększyć kwotę 500 złotych na każde dziecko.

1000 plus zamiast 500 plus? 

W rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS oraz wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak złożył poważne deklaracje, które mogą pomóc zaplusować partii w następnych wyborach. Oznajmił, że Prawo i Sprawiedliwość postara się zwiększyć dodatek 500 plus o kolejne 500 złotych.

1000 złotych na dziecko zamiast 500? Będą zmiany w programie 500 plus?

Polityk PiS podkreśla, że jego partia rozbudziła duże nadzieje w Polakach i teraz próbuje je spełniać. Według Szewczaka projekt 1000 plus jest możliwy do realizacji już podczas trwania przyszłej kadencji Sejmu. 

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł - oznajmił w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS, Janusz Szewczak.

Zgadzacie się z posłem Szewczakiem?

Więcej o:
Komentarze (15)
1000 plus zastąpi 500 plus? Zmiany w programie 500 plus
Zaloguj się
 • lovepeacemusic

  Oceniono 5 razy 5

  "1000 jest możliwe podczas przyszłej kadencji sejmu."
  Kluczowe zdanie. Wybierzcie nas a będzie wam dane.

 • Oceniono 3 razy 3

  Chyba ktoś w tym rządzie ma nie tak z głową. Na podwyżki nie ma pieniędzy ale na rozdawanie rosnącej patologii i bezrobociu sa

 • jackozi

  Oceniono 2 razy 2

  Żadnego 100+ i tak PIS zadłuża drastycznie Państwo, zamraża prace i wpuszcza obcych!
  Natomiast jak już to 500+ na KAŻDE dziecko, bez dyskryminowania małdżeństw jednodzietnych,
  brak "dodatkowych" miejsc pracy potrzebnych do weryfikowania nalezności na 1.dziecko samo w sobie wygeneruje oszczędności. Oczywiście te "dodatkowe miejsca pracy" to drastyczny sarkazm, bowiem tak to określiłą najgłupsza jedna Pani minister, która albo jest tak głupia rzeczywiście, albo za bezdennie głupich ma Polaków. Sam nie wiem co gorsze...

 • swiety_76

  Oceniono 1 raz 1

  Dajta mi 3000+ to nie bede musiał chodzić do roboty

 • Monika Susz

  Oceniono 1 raz 1

  ok ale dla pracujących rodzin bo ludziom nie chce się pracować, i na pewno na każde dziecko bo co jedynak nie potrzebuje albo pierwsze dziecko jest gorszę od tego drugiego

 • Oceniono 1 raz 1

  Co sie nie robi ny zyskac glosy w najblizszych wyborach.Tylko co potem ? Czy obywatele udzwihna ten ciezar?Moze lepiej zwiekszyc kwote wolna od podatku czy zmnieszyc ich wysokosc.

 • Anna Ski

  Oceniono 1 raz 1

  Prosba do mediow, bo to oni maja mozliwośc pytania sie politykow i rozmowy z nimi. Nie mam dzieci, nie mam tez nic przeciwko dodatkom dla rodzin, bo tak jest w wielu krajach. Ale to cos jest za cos, za to, ze przeproacowal, ze pracuje i takie dodatki powinny byc dla tych co wnosza cos do Panstwa (czyli oddaja podatki). Zlikwidowac tych co sa nauczeni tylko zerowac na Panstwie. Z podatkow zyskaja kasa, sobie zmniejsza wynagrodzenie ("nam sie to nalezy") To chyba nie tak. Prawo - wiec niech beda prawi, sprawiedliwi, wiec niech dziela fundusze sprawiedliwie, a nie sobie w kieszenie. A po drugie polityk to osoba pelnoletnia, wiec chyba wie na co sie porywa, jaki trud wklada w polityke, w zmainay jakie chca wprowadzic, nikt tym osobom nie kaze politykowac!!!!!, musi stawic czola temu ze jest osoba publiczna. Tak troche doroslej konsekwecji zycze.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 1 raz 1

  Rozum + i uczciwość +
  Tego Polakom potrzeba.

 • Oceniono 1 raz 1

  Masakra jakaś, znowu dodatkowe pieniądze dostana osoby z rodzin wielodzietnych ...a może wystarczyłoby po prostu dać wyższe rodzinne na każde dziecko, bez względu na dochody ?? i przede wszystkim rodzinom , w których przynajmniej jeden z rodziców pracuje i płaci podatki....wiem ,że różnie się w życiu układa ,ale to ma być finansowa pomoc rodzinom a nie "druga wypłata" .... co z rodzicami , którzy sami wychowują dziecko/ dzieci i nie dostają dodatkowej pomocy , bo przekraczają zarobkami kryteria dochodowe???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX