1000 plus zamiast 500 plus? PiS pracuje nad zmianami w programie

Program 500 plus zostanie zastąpiony 1000 plus? PiS pracuje nad zmianą w najważniejszym projekcie partii. Politycy deklarują, że chcą jeszcze bardziej wesprzeć polskie rodziny.

Program 500 plus to jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów, jakie realizuje partia rządząca. Większość rodziców cieszy się z dodatków na swoje pociechy, jednak są też i tacy, którzy uważają, że to zbyt duże obciążenie dla budżetu państwa. Okazuje się, że PiS chce pójść o krok dalej i zwiększyć kwotę 500 złotych na każde dziecko.

1000 plus zamiast 500 plus? 

W rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS oraz wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych Janusz Szewczak złożył poważne deklaracje, które mogą pomóc zaplusować partii w następnych wyborach. Oznajmił, że Prawo i Sprawiedliwość postara się zwiększyć dodatek 500 plus o kolejne 500 złotych.

1000 złotych na dziecko zamiast 500? Będą zmiany w programie 500 plus?

Polityk PiS podkreśla, że jego partia rozbudziła duże nadzieje w Polakach i teraz próbuje je spełniać. Według Szewczaka projekt 1000 plus jest możliwy do realizacji już podczas trwania przyszłej kadencji Sejmu. 

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Jestem za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł - oznajmił w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS, Janusz Szewczak.

Zgadzacie się z posłem Szewczakiem?

Więcej o: