Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana. To nie UFO porywa statki i samoloty

Trójkąt Bermudzki to jedna z najpopularniejszych teorii spiskowych na świecie. Po raz kolejny rozwiązano zagadkę tajemniczego miejsca, w którym przez lata znikały statki, samoloty i okręty podwodne.

Pod tajemniczą nazwą Trójkąt Bermudzki, kryje się obszar na Oceanie Atlantyckim miedzy Bermudami, Florydą, a Portoryko. Jednak wersji granic terenu objętego legendą jest równie dużo, co samych teorii. 

Większość z nich głosi, że w podanych okolicach od lat giną samoloty, statki, okręty i ludzie. Mówi się, że takich incydentów jest tam o wiele więcej niż w innych rejonach oceanów. Oprócz tego wszystkim zniknięciom mają towarzyszyć dziwne okoliczności.

Trójkąt BermudzkiTrójkąt Bermudzki Google Maps

W publikacjach dotyczących Trójkąta Bermudzkiego czytamy relacje nawigujących statki i samoloty, którzy opowiadają o nagłym zaniku kontaktu z pilotami. Często pojawiają się głosy, że na terenie Trójkąta nie działają kompasy, a komputery na statkach szaleją i odmawiają współpracy.

Ludzie przez lata próbowali tłumaczyć dziesiątki tajemniczych zaginięć. Jedna z najpopularniejszych teorii to działania UFO. Charles Berlitz w swojej książce "Trójkąt Bermudzki i inne tajemnice" twierdzi, że mieszkańcy innych planet mogli porywać ziemskie statki i samoloty do badań. Dzięki zdobyczom szacowali stopień zaawansowania technicznego Ziemi oraz iloraz inteligencji jej mieszkańców.

Jednak podobnych głosów nie popiera żadna światowa organizacja. National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) czy choćby Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych nie uznają istnienia Trójkąta.

Statystyki również przeczą wszelkim teoriom spiskowym. Wyraźnie pokazują, że na terenie Trójkąta Bermudzkiego nie dochodzi do większej ilości zaginięć niż w innych rejonach oceanów. Oceanograf z University of Southampton, Simon Boxall zasugerował, że rozwiązanie zagadki może być o wiele mniej ekscytujące, a powodem zniknięć są silne burze i monstrualne fale.

Jak podaje wprost.pl, sugestię potwierdziły badania z wykorzystaniem repliki statku USS Cyclops zaginionego w Trójkącie Bermudzkim w 1918 roku. Naukowcy spróbowali odtworzyć tamtą sytuację przy użyciu specjalnych symulatorów Okazało się wówczas, że fale w badanym rejonie mogą osiągać nawet 30 metrów, co umożliwia im zatopienie większości statków. 

Więcej o:
Komentarze (55)
Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana. To nie UFO porywa statki i samoloty
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 54 razy 52

  Bardzo byłem rozczarowany, gdy w Młodym Techniku przeczytałem o tym wyjaśnieniu tajemnicy Trójkąta Bermudzkiego. Było to prawie 50 lat temu.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 39 razy 37

  "Dzięki zdobyczom szacowali stopień zaawansowania technicznego Ziemi oraz iloraz inteligencji jej mieszkańców."

  Iloraz inteligencji ziemian najlepiej oszacowac przegladajac fejsa lub insta.

 • mdzj

  Oceniono 24 razy 22

  > "Po raz kolejny rozwiązano zagadkę tajemniczego miejsca"

  Zatem, które z dotychczasowych rozwiązań zagadki jest prawdziwe?

 • oelefante

  Oceniono 24 razy 14

  "Trójkąt Bermudzki to jedna z najpopularniejszych teorii spiskowych na świecie"
  "Pod tajemniczą nazwą Trójkąt Bermudzki"
  i od razu wiemy, że autor jest dzielnym absolwentem gimnazjum.

 • melmakianin

  Oceniono 15 razy 13

  Nawet jak na sezon ogórkowy spłodziliście gniota godnego "bzdetem roku".

 • hens

  Oceniono 22 razy 12

  Dawno temu, pewien naukowiec dowiódł, że z dna oceanu uwalniana jest czasem wielka ilość metanu. W pianie okręt nie płynie tylko tonie jak kamień. No ale redachtory z gazety jeszcze tego się nie doczytali w Google

 • aldo666

  Oceniono 15 razy 11

  co tam Trójkąt Bermudzki
  strzeżcie się Trójkąta Smolenskiego

 • kfadam

  Oceniono 14 razy 10

  30 metrowe fale zatapiają samoloty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX