Wkrótce rusza 'Mieszkanie na start'. Dopłaty do czynszów wyniosą nawet kilkaset zł

Od 2019 roku ruszy program "Mieszkanie na start". Dzięki niemu osoby, których nie stać na kupno mieszkania, dostaną dofinansowanie na jego wynajem.

6 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o mieszkaniu na start. Na jej mocy państwo będzie pomagało finansowo osobom, których nie stać na kupno mieszkania. Otrzymają oni dofinansowania do czynszów.

Dopłaty do mieszkań. Kto dostanie? 

Żeby dostać obiecaną pomoc należy złożyć deklarację o kwocie zarobków na każdego członka rodziny. Decyzja o przyznaniu pieniędzy będzie zależała także od ceny i powierzchni wynajmowanego mieszkania.

Mieszkanie na start. Jakie są zasady przyznawania dopłat?

Jak podaje "Dziennik Zachodni", pomoc od państwa może ubiegać się najemca, który jest osobą fizyczną. Nie może być to właściciel lub współwłaściciel budynku jednorodzinnego bądź lokalu mieszkalnego, nie może także przysługiwać mu własnościowe prawo do lokalu, nie może być najemcą innego lokalu niż ten objęty dopłatami oraz nie może przysługiwać mu lokatorskie prawo do lokalu.

Kiedy ruszą dopłaty do mieszkań?

Możliwość ubiegania się o dopłaty do mieszkań ruszy już w przyszłym roku, dokładnie od 1 stycznia 2019. Będą udzielane do 15 lat osobie wynajmującej mieszkanie i wyniosą kilkaset złotych.

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (2)
Wkrótce rusza 'Mieszkanie na start'. Dopłaty do czynszów wyniosą nawet kilkaset zł
Zaloguj się
  • jondro6

    Oceniono 3 razy 3

    w tym kraju najlepiej nie kształcić się, nic nie posiadać, być bezrobotnym z 5 dzieci.

  • goralskielasy

    Oceniono 1 raz 1

    I tak państwo blokuje ludziom ostatnią możliwość racjonalnego inwestowania wieloletnich oszczędności. Do tej pory jedyną opłacalną możliwością inwestowania były nieruchomości, teraz wszyscy drobni inwestorzy, którzy ostatnio kupili mieszkanie pod wynajem, mogą sobie pluć w brodę, bo ceny najmu spadną. Można było przewidzieć, że tak będzie, artykuły zachęcające do kupna mieszkań " bo będzie drożej" pojawiały się na każdym kroku- sztuczne pompowanie bańki przed spadkiem wywołanym ustawą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX