Pomniki ubrane w koszulkę, to pomniki znieważone. Czym? Konstytucją [MEMY]

W całej Polsce trwa zmasowana akcja ubierania pomników w koszulki z napisem ''konstytucja''. Rządzący stwierdzili, że to zbrodnia, więc policja ściga obywateli, za znieważenie monumentów.

O Komitecie Obrony Demokracji nie mówiło się już dawno. Niegdyś silny, gromadzący tysiące obywateli ruch nieco przybladł, by nagle, w tym tygodniu, pojawić się we wszelkich serwisach informacyjnych i portalach społecznościowych. A wszystko za sprawą jednej, białej koszulki. 

Tak się bowiem złożyło, że ktoś wśród działaczy KOD wpadł na pomysł, by przybrać pomnik Lecha Kaczyńskiego napisem ''konstytucja''. Jak pomyślał, tak i zrobił, a były prezydent nagle zaczął przypominać Andrzejowi Dudzie czym jest ustawa zasadnicza. 

Szybko okazało się jednak, że ubranie pomnika to znieważenie pomnika. Zwłaszcza, że na wdzianku pojawiło się bardzo niestosowne, rażące w oczy rządzących słowo: konstytucja. 

A skoro coś jest uwłaczające, to trzeba tego zakazać. A zakazać czegoś najłatwiej jest przy pomocy policji. Tak więc osoba, która koszulkę na pomnik założyła, szybko stała się wrogiem publicznym numer jeden, ściganym przez władze za znieważenie. Nie konstytucji, pomnika. 

Kolejne pomniki znieważone konstytucją

Informacja ta oczywiście szybko obiegła kraj, a oburzeni obywatele zaczęli protestować. Nie wyszli jednak tłumnie na ulice, ale w domowym zaciszu przygotowywali koszulki z mrożącym krew w żyłach prezydenta i partii rządzącej napisem ''konstytucja''. 

Nie minęło dużo czasu, a pomniki w całej Polsce, a także gdzieś w świecie, zaczęły dostawać nowe ubranka. W koszulce z napisem ''konstytucja'' wystąpił już Miś Uszatek, Smok Wawelski, a nawet Plastuś. A końca akcji ciągle nie widać. 

 

Więcej o: