Pomniki ubrane w koszulkę, to pomniki znieważone. Czym? Konstytucją [MEMY]

W całej Polsce trwa zmasowana akcja ubierania pomników w koszulki z napisem ''konstytucja''. Rządzący stwierdzili, że to zbrodnia, więc policja ściga obywateli, za znieważenie monumentów.

O Komitecie Obrony Demokracji nie mówiło się już dawno. Niegdyś silny, gromadzący tysiące obywateli ruch nieco przybladł, by nagle, w tym tygodniu, pojawić się we wszelkich serwisach informacyjnych i portalach społecznościowych. A wszystko za sprawą jednej, białej koszulki. 

Tak się bowiem złożyło, że ktoś wśród działaczy KOD wpadł na pomysł, by przybrać pomnik Lecha Kaczyńskiego napisem ''konstytucja''. Jak pomyślał, tak i zrobił, a były prezydent nagle zaczął przypominać Andrzejowi Dudzie czym jest ustawa zasadnicza. 

Szybko okazało się jednak, że ubranie pomnika to znieważenie pomnika. Zwłaszcza, że na wdzianku pojawiło się bardzo niestosowne, rażące w oczy rządzących słowo: konstytucja. 

A skoro coś jest uwłaczające, to trzeba tego zakazać. A zakazać czegoś najłatwiej jest przy pomocy policji. Tak więc osoba, która koszulkę na pomnik założyła, szybko stała się wrogiem publicznym numer jeden, ściganym przez władze za znieważenie. Nie konstytucji, pomnika. 

Kolejne pomniki znieważone konstytucją

Informacja ta oczywiście szybko obiegła kraj, a oburzeni obywatele zaczęli protestować. Nie wyszli jednak tłumnie na ulice, ale w domowym zaciszu przygotowywali koszulki z mrożącym krew w żyłach prezydenta i partii rządzącej napisem ''konstytucja''. 

Nie minęło dużo czasu, a pomniki w całej Polsce, a także gdzieś w świecie, zaczęły dostawać nowe ubranka. W koszulce z napisem ''konstytucja'' wystąpił już Miś Uszatek, Smok Wawelski, a nawet Plastuś. A końca akcji ciągle nie widać. 

 

Więcej o:
Komentarze (22)
Pomniki ubrane w koszulkę, to pomniki znieważone. Czym? Konstytucją [MEMY]
Zaloguj się
 • gragos

  Oceniono 14 razy 14

  I znowu stoją naprzeciw siebie dwie Polski. Jedna nadęta, mściwa, autorytarna pozbawiona poczucia humoru i autorefleksji i druga - wolna, przekorna, kreatywna i obywatelska. Nie mam dylematu, której Polski bronić.

 • darek655

  Oceniono 12 razy 12

  Jak śmie suweren wiedzieć o Konstytucji,wszak to my jesteśmy jego emanacją i to tylko my wiemy jak suweren ma żyć ,co jeść , jak myśleć. To my Bogiem i Carem dla suwerena.

  Komitet Centralny Partii

 • benek231

  Oceniono 13 razy 11

  To jest noermalna mentalnosc totalitarnych komuchow. Ale coz w tym dziwnego skoro na ich czele stoi wybitnie komuszy leb.

 • zydcyklistakomunista

  Oceniono 8 razy 8

  Ile pomników JPII, tyle koszulek PiS na nich (dziś mi się śniło)...

 • vito60

  Oceniono 7 razy 7

  Za Jaruzelskiego ścigali krasnale, ale przynajmniej nie mówili o znieważeniu.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 7 razy 7

  Pisobolszewia ścigając i gnębiąc ludzi, odziewających pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja", potwierdza swoją mentalność okupanta. Mentalność komuchów bierze się z bezwzględnego posłuszeństwa socjopacie z Żoliborza, w którego łbie buzuje szaleńcza wizja państwa na wzór II RP a on sam jest Piłsudskim. Jarosław Kaczyński nie zna innego systemu jak PRL dlatego jego działania prowadzą Polskę w objęcia Rosji.

 • darek655

  Oceniono 6 razy 6

  Jarosław ty zęby lepiej sobie wpraw ,a Konstytucje w spokoju zostaw. Życzę twojej bakterii kolanowej dużo zdrowia.

 • klara551

  Oceniono 6 razy 6

  Nakładanie tzw sukienek na obrazy świętych,koronowanie figur świętych jest ok. bo to kościelne figury. Pomniki cywilów to nie świątki a gliny czy marmuru nie można urazić ,obrazić zakładając jej szmatkę.To nie jest trwałe uszkodzenie drodzy piśnięci.

 • pollion1

  Oceniono 5 razy 5

  Pisowskie kanalie wraz kościelnymi wazeliniarzami powinni wydać dekret zakazujący noszenia.... używania i reklamowania T shirt.. jako narzędzia zbrodni... Koniecznie też wydać dekret o zabiciu Smoka Wawelskiego.......W nocy z czwartku na piątek członkowie krakowskiego Komitetu Obrony Demokracji założyli na Smoka Wawelskiego koszulkę z napisem "Konstytucja".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX