Milionerzy. Ile cyferblatów jest na wieży zegarowej Big Bena? Pani Magda musiała skorzystać z koła

Ile cyferblatów jest na Big Benie? Zegar w Londynie to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie. Jednak pani Magda nie była pewna odpowiedzi na pytanie.

Pani Magdalena z Opola to kolejna uczestniczka teleturnieju 'Milionerzy', która niepotrzebnie bała się ryzyka. Gdy prowadzący Hubert Urbański spytał o liczbę cyferblatów na wieży zegarowej Big Bena, zaczęła się poważnie zastanawiać.

Milionerzy

. Ile cyferblatów ma Big Ben?

Uczestniczka wyznała, że nigdy nie była w Londynie i nie jest pewna odpowiedzi. Na ekranie widzieliśmy cztery możliwe warianty.

A. jeden
B. dwa
C. trzy
D. cztery

Pani Magda zdecydowała, że skorzysta z koła ratunkowego 50:50. Komputer wyeliminował dwie błędne odpowiedzi, a uczestniczka musiała wybrać już tylko między wariantem A i D. Dopiero wtedy kobieta pozbyła się wątpliwości i udzieliła poprawnej odpowiedzi. Big Ben ma 4 cyferblaty na wieży zegarowej.

Ile cyferblatów jest na wieży zegarowej Big Bena?

Big Ben to wieża zegarowa Elizabeth Tower w Londynie. Powstała, aby najbardziej precyzyjnie jak to możliwe odliczać czas co do sekundy. Odmierzanie czasu miało być koordynowane dwa razy dziennie drogą telegraficzną z czasem wybijanym w obserwatorium w Greenwich. Niestety połączenie zostało zniszczone podczas II Wojny Światowej. Wieża składa się  z czterech tarcz zegarowych, z których każda ma 7 metrów średnicy.

Więcej o: