Para z Rosji trzyma w domu Stefana. To niedźwiedź, ale oni nie boją się śmierci

Stefan ma 25 lat, waży ponad 130 kilogramów i wyróżnia się burą sierścią. Jest niedźwiedziem brunatnym, ale to nie przeszkadza, by mieszkał sobie z ludźmi w ich domu.

Psy, koty, chomiki, czasem zdarzy się coś bardziej egzotycznego - pająk, wąż, lis, tygrys czy niedźwiedź. Ludzie różnie dobierają sobie domowe zwierzątka, każdy wedle własnych upodobań. Prawda jest jednak taka, że w zdecydowanej większości decydują się raczej na czworonogi i to takie niezagrażające ich życiu. 

A jednak, bywają i tacy, którym śmierć jest niestraszna, a wizja trzymania w mieszkaniu dzikiego, niebezpiecznego zwierzęcia aż nazbyt kusząca. Wtedy przed telewizorem na kanapie, zamiast psa siada niedźwiedź, całkiem tak, jak Stefan. 

 

Stefan ma 25 lat i żyje sobie spokojnie razem z parą przyjaciół w Rosji. Oni są ludźmi, on wielkim niedźwiedziem. Różnica ta jednak w żaden sposób nie przeszkadza ich przyjaźni. Małżeństwo twierdzi bowiem, że nie boi się śmierci. A Stefanowi jest chyba wszystko jedno. 

Jurij i Swietłana Panteleenko poznali małego, trzymiesięcznego niedźwiadka po tym, jak myśliwi znaleźli go samotnie błąkającego się po lesie. Nie przeszkadzała im wizja trzymania w domu silnego, dzikiego zwierzaka, wzięli go do siebie.

 

Utrzymanie niedźwiedzia nie jest sprawą łatwą. Stefan codziennie pochłania 25 kilogramów ryb, warzyw i jajek. Aby było łatwiej, Swietłana i Jurij mają więc swój ogródek, który Stefan pomaga im uprawiać...

Podlewanie grządek to nie jedyna umiejętność, jaką podobno posiadł udomowiony niedźwiedź. Rosyjskie małżeństwo zapewnia, że ich pupil potrafi grać w piłkę, jada z nimi obiadki przy stole, a wieczorami tuli się na kanapie i ogląda telewizję. 

Stefan absolutnie kocha ludzi i jest naprawdę towarzyskim niedźwiedziem 

- przytacza słowa Swietłany Ladbible.com, a potwierdzeniem tego może być choćby cała seria zdjęć z rosyjskimi modelkami czy publiczne występy. Aby je zobaczyć, wystarczy odwiedzić oficjalną, poświęconą Stefanowi stronę internetową.

 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (39)
Para z Rosji trzyma w domu Stefana. To niedźwiedź, ale oni nie boją się śmierci
Zaloguj się
 • uthark

  Oceniono 17 razy 17

  A II Korpus miał niedźwiedzia Wojtka, który palił papierosy i lubił piwo, a także zapasy z żołnierzami. Nikomu nie zrobił krzywdy. Też został znaleziony, jak był malutki. Niedźwiedzie podobno łatwo się oswajają.

 • pachikun

  Oceniono 11 razy 9

  ludzie wspaniali, bo przygarneli i uratowali malego niedziwiedzia, ktoremu zginela matka, taki maly niedzwiedz bardzo watpliwe. by mial szanse przezcy samotnie, tytul i tekst bardzlo glupi bo sugeruje, ze za okazane serce ten mis albo ich zagryzie albo zatlucze poniewaz jest to dziki i niebezpieczny zwierz - kim natomiast sa ci, ktorzy dla kaprysu morduje niedzwiedzie? Potrafia zastrzelic matke z ktorej sciagba skore i a mlode zostawic by zmarly z glodu albo ci,ktorzy w cyrku raza niedziwdzie pradem, bija palkami lub glodza by je wtresowac tak by skakly przez plonaca obrecz albo jezdzily na skuterze i robi rozne inne swinstawa, o czym towarzysze z gazet pl buzz jak widac nie maja bladego pojecia.

 • rokers14

  Oceniono 8 razy 8

  Ja mam 30 lat i 130 kg i do cholery nie wyglądam tak jak ten miś. On wazy ponad 300 kg

 • jan.w2

  Oceniono 7 razy 7

  A co ma trzymanie od 25 lat niedźwiedzia ze śmiercią?

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 6

  W mordę , nawet kanapy nie zdemolował w odróżnieniu od mojego psa

 • bialoskory

  Oceniono 7 razy 5

  "Para z Rosji trzyma w domu Stefana. To niedźwiedź, ale oni nie boją się śmierci"

  Korporacja Agora: Zatrudniania palantow do pisania ciag dalszy.
  Dlaczego niby mieliby sie bac smierci skoro wychowali tego niedzwiedzia od malego?!!! Czy naprawde nie mozna zatrudnic kogos normalnego, choc z odrobina inteligencji, do pisania artykulow w tym portalu ?

  "A Stefanowi jest chyba wszystko jedno" - to zdanie dobija najbardziej.

  takich ludzi jak ci Rosjanie jest sporo na swicie, tutaj pan Jim Kowalczyk ze Stanow.

  youtu.be/e4E9yrGczbk

 • ambion2015

  Oceniono 5 razy 5

  Super zwierzak, ułożony, przyjazny i ciągle głodny :) Widać, że dobrze czuje się wśród ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX