Premier Mateusz Morawiecki negocjował wejście do UE. Wstrzymał też Słońce i ruszył Ziemię [MEMY]

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się ze swoimi wyborcami w Sandomierzu. Opowiedział im między innymi o tym, jak negocjował wejście Polski do Unii Europejskiej. Szkoda, że nikt poza nim tego nie pamięta - nic dziwnego, że powstają memy z kolejnymi wcieleniami premiera w historii Polski i świata.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Sandomierz, aby spotkać się ze swoimi wyborcami. Szef rządu poświęcił dużo czasu na opowieści o roli Polski w Unii Europejskiej i dość szybko się w nich zagalopował.

Premier Mateusz Morawiecki negocjował wejście Polski do UE?

Morawiecki poinformował słuchaczy, że Polska z 'papugi Europy' przemieniła się w kraj, który 'wyznacza standardy i idee' oraz zapewnił, że nasz kraj może liczyć na hojniejsze dotacje od Unii, niż przewidzieli specjaliści. Przemówienie premiera szło całkiem nieźle, niestety do czasu. 

Ja sam negocjowałem przystąpienie do UE 20 lat temu i doskonale wiem, jak w UE negocjuje się najlepsze transakcje - wyparował premier.

Morawiecki nie miał nic do gadania - mówi Dariusz Rosati

Stwierdzenie bardzo szybko wywołało burzę. Zareagował między innymi Leszek Miller. Polityk twierdzi, że w przeciwieństwie do Morawieckiego faktycznie negocjował warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Irytacji słowami premiera Morawieckiego nie kryje też Dariusz Rosati, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To za jego czasów powstał Komitet Integracji Europejskiej, a polityk nie przypomina sobie niespełna 30-letniego wówczas Morawieckiego w roli negocjatora.

Jeżeli uczestniczył w pracach, to jako szeregowy urzędnik. Nie miał nic do gadania - podkreśla Rosati.

Premier Morawiecki wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię - memy

Na przechwałki Mateusza Morawieckiego natychmiast zareagował internet. Twórcy memów nie zostawili na premierze suchej nitki również dlatego, że to nie pierwszy raz, kiedy Morawiecki próbuje podkreślać swoją rolę w historii Polski niebezpiecznie oddalając się od prawdy. 

Morawiecki niedawno opowiadał o swojej walce z komunistami i działalności w 'Solidarności'. Żalił się też, że jego kolegów w konspiracji mordowało SB. Autorzy memów poszli o krok dalej. Zaprezentowali premiera w roli wynalazcy żarówki oraz umieścili go na obrazie Jana Matejki 'Bitwa pod Grunwaldem'. Pojawiła się nawet sugestia, że to Morawiecki, a nie Kopernik, wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię.

Czy w związku z bujną wyobraźnią szefa rządu za 10 lat dzieci w szkołach będą uczyć się nowej historii z Morawieckim w roli wielkiego bohatera? Jeśli tak, młodzież na pewno się ucieszy. Nauka do sprawdzianów z historii będzie bowiem o wiele łatwiejsza. Po co wkuwać listę nazwisk wynalazców, królów i bohaterów, przecież świat zawdzięcza wszystko naszemu premierowi.

Pociąg przyszłości, o którym marzy Mateusz Morawiecki. Podróż z Krakowa do Warszawy trwałaby tylko 15 minut

Więcej o:
Komentarze (193)
Premier Mateusz Morawiecki negocjował wejście do UE. Wstrzymał też Słońce i ruszył Ziemię [MEMY]
Zaloguj się
 • Darek Kontakt

  Oceniono 65 razy 59

  KASOWAŁ MILIONY W BANKU ZACHODNIM transferując zyski za granicę ,
  WCISKAŁ CIEMNOTY KREDYTY FRANKOWE
  TAŃCZYŁ ABBA OJCZE W CZĘSTOCHOWIE Z RYDZYKIEM
  Takiego premiera chcecie ???

 • mikejar

  Oceniono 46 razy 40

  TAK KONCZA MIERNOTY ktorym wydaje sie ze WIEDZA WSZYSTKO I MOGA POWIEDZIEC WSZYSKO. NO TO POWIEZLI PRZEZ WLASNA GLUPOTE MIERNOTE.!!!!!!!
  Ostatnio nic nie slychac od tatusia , CZYZBY wypoczywal na KRYMIE.

 • baluwolanda

  Oceniono 42 razy 38

  Jakim trzeba być bezrefleksyjnym tłukiem, żeby wierzyć PiSowi??????
  Brednie i kłamstwa tej chołoty już dawno, setki razy przekroczyły granicę absurdu. Elektorat PiSu, jak mu się pluje w twarz (traktując jak idiotów) nadal ciągle twierdzi, że pada deszcz. No cóż, SSuweren+ to ludzie pozbawieni honoru, byle była micha, synekura, czy inna korzyść. To tacy ludzie doprowadzili do Targowicy.

 • ireksz

  Oceniono 36 razy 36

  coz kretyni wybierja takich samych jak oni, kraj kretynow

 • gragos

  Oceniono 35 razy 33

  Jak można fundować taki obciach własnym dzieciom?

 • kisssmyass

  Oceniono 27 razy 27

  co więcej, premier Matoł Krzywousty jest z pewnością, parafrazując słowa prezydenta Trupa o sobie samym, najlepszym premierem jakiego stworzył pan Buk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX