Jaka będzie pogoda na koniec sierpnia? Tak wygląda prognoza na ostatnie dni wakacji

Prognoza pogody na ostatnie dni wakacji jest raczej korzystna dla wszystkich, którzy spędzają ten czas w Polsce. Tak wygląda długoterminowa prognoza pogody dla Polski na koniec sierpnia.

Wakacje powoli dobiegają końca, ale wciąż jeszcze nie wszyscy wyjechali na wyczekane urlopy. Jeśli zostawiliście wyjazd na ostatnie dni wakacji, koniecznie sprawdźcie, jaka będzie pogoda w tym czasie.

Prognoza pogody na ostatnie dni wakacji

Już od poniedziałku 20 sierpnia notujemy powolny spadek temperatur. Wciąż jeszcze trwa lato, ale widać, że upały odpuszczają. 4. tydzień sierpnia będzie w Polsce przyjemny i chłodniejszy, niż poprzednie dni.

Pogoda na koniec sierpnia - 22.08 - 26.08

  • środa 22.08.2018 - w środę jeszcze na chwilę powrócą upały, które prawie już żegnamy. Miejscami mogą pojawić się gwałtowne burze, na północy chłodniej.
  • Czwartek 23.08.2018 - w czwartek czeka nas ochłodzenie do około 20 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się w całym kraju przelotnych deszczy
  • Piątek 24.08.2018 - w piątek przyjemnie i ciepło, choć południe Polski może narzekać na odrobinę zbyt wysokie temperatury. Na zachodzie kraju można spodziewać się opadów deszczu i burz
  • Sobota 25.08.2018 - sobota uraczy nas pięknym, bezchmurnym niebem i przyjemną temperaturą do 25 stopni Celsjusza
  • Niedziela 26.08.2018 - w niedzielę nad Polską spodziewany jest front burzowy, który będzie szedł od rana od zachodu kraju na północ. Wschód kraju może spodziewać się opadów deszczu po południu, a około południa - wysokich temperatur.

Pogoda na ostatni tydzień sierpnia - 27.08 - 31.08

Prognoza pogody na ostatni tydzień sierpnia powinna ucieszyć tych, którzy mają już dość upałów. A przynajmniej przez chwilę, bo w czwartek znowu słońce zapewne nas przysmaży.

  • Poniedziałek 27.08 - początek tygodnia to przyjemne ochłodzenie i przelotne opady deszczu w całym kraju
  • Wtorek 28.08 - We wtorek słonecznie, więc i odrobinę w ciągu dnia wzrośnie temperatura
  • Środa 29.08 - w środę również bez opadów, na zachodzie będzie dość ciepło - nawet do 30 stopni Celsjusza
  • Czwartek 30.08 - W czwartek ciepło to rozleje się już na większość kraju, pozostawiając jedynie w przyjemnym chłodzie rejon samego południa
  • Piątek 31.08 - prognoza pogody na piątek 31 sierpnia przepowiada powrót przelotnych deszczy i ochłodzenie do 20-25 stopni.

Pogoda na koniec wakacji

Szykuje się zatem piękny czas dla wszystkich, którzy chcą jeszcze skorzystać z ostatnich dni wakacji. Pogoda nie będzie nas męczyć, sprawi przyjemność zarówno fanom upałów, jak i tym, którzy wolą dni chłodniejsze. Słowem - dla każdego coś miłego. Oby tylko się sprawdziła!

Więcej o: