Pogoda. Potężny niż Thekla nadciąga nad Polskę. Rózga burzowa przyniesie ulewy

Niż Thekla zbliża się do Polski. Przez niego koniec sierpnia w naszym kraju będzie deszczowy i pochmurny. Synoptycy przewidują nadejście 'rózgi burzowej'.

Już w najbliższy weekend w Polsce zarejestrujemy załamanie pogody. Jeśli ktoś planował wyjazd za miasto lub odłożył urlop na ostatnie dni wakacji - nie mamy dobrych wieści. Nad Polskę zmierza niż Thekla, który popsuje pogodę.

Niż Thekla w Polsce. Jaka będzie pogoda na koniec sierpnia?

NIż Thekla pojawi się w Polsce już w piątek. Przyniesie ze sobą arktyczne powietrze, burze i ulewne deszcze. Za sprawą niżu może pojawić się także grad. Synoptycy ostrzegają, że nastąpi znaczny spadek temperatur. Termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza, co przy ostatniej fali upałów może być szokujące.

Co to jest 'rózga burzowa'? Kiedy będzie w Polsce?

Do piątku po południu utrzyma się ładna pogoda. Temperatury nadal będą wysokie, mogą przekraczać 30 stopni. Jednak ciepłe powietrze zostanie szybko zepchnięte przez niż Thekla. 

Zjawisko będzie przesuwało się wgłąb kraju. Najgroźniejszych zjawisk atmosferycznych można spodziewać się w nocy z piątku 24 sierpnia na sobotę. Wówczas prawie całą Polskę ogarną burze i ulewne deszcze. Najniebezpieczniej będzie na obszarze tzw. 'rózgi burzowej' czyli od Pomorza Wschodniego i Warmii, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę.

Ekstremalne upały w przyszłości będą normą

Więcej o:
Komentarze (7)
Pogoda. Niż Thekla nadciąga nad Polskę. Rózga burzowa przyniesie ulewy na koniec lata
Zaloguj się
 • chmjel

  Oceniono 6 razy 6

  Rózga, och proszę, Teklo, wybatoż mnie rózgą, weź tą burzową. Potem weź Pejcz Śniegu. Pieść mnie Ulewą Szatana oooo tak!

 • haha-to-ja

  Oceniono 6 razy 4

  to cio to jest ta rózga burzowa? Czy po kilku latach pisania takich artykułuw można prowadzic szkolenia z zaśmiecania internetów?

 • mat.31

  Oceniono 1 raz 1

  To gdzie szukac odpowiedzi na postawione przez praktykanta pytanie "co to jest rózga burzowa" ?

 • rozbawiony_lewusek

  0

  kara za nieprzyjmowanie uchodzcow z Maroka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX