Irlandia czy Nowa Zelandia? Andrzej Duda nie wie, do jakiego kraju pojechał [MEMY]

Andrzej Duda pojechał do Nowej Zelandii i szybko zaliczył tam wpadkę. Prezydent zapomniał, gdzie jest i na spotkaniu z premier zaczął dziękować Irlandczykom.

Andrzej Duda opuścił Australię, ale nie wrócił od razu do domu. Prezydent kontynuował swoją wyprawę i zagościł w Nowej Zelandii. A tam czekało na niego mnóstwo atrakcji. 

Agata Duda z półnagim wojownikiem

Para prezydencka powitana została z wszelkimi honorami, przywitana została ciepło, przywitana została w sposób dość specyficzny. Oto bowiem Polskie media obiegło właśnie zdjęcie Agaty Dudy. Na nim pierwsza dama wita się z półnagim, maoryskim wojownikiem. A wita się przykładając swoje czoło do jego czoła.

I choć wyglądać to może dość dziwnie, dla Nowozelandczyków nic dziwnego w tym nie ma. Ujęta na zdjęciu poza to hongi - tradycyjne nowozelandzkie przywitanie. 

Andrzej Duda przejęzyczył się w Nowej Zelandii

Para prezydencka nie pojechała jednak do Nowej Zelandii na wakacje, pojechała tam do pracy. W ramach wizyty Andrzej Duda spotkał się z Polskimi Dziećmi z Pahiatua i Polonią, a w środę uczestniczył w konferencji prasowej z premier Nowej Zelandii, Jacindą Ardern. I tu zaliczył nieprzyjemną wpadkę. 

Zdaje się bowiem, że Andrzej Duda zapomniał, w jakim jest kraju. W czasie swojego przemówienia zaczął nagle dziękować społeczeństwu i władzom... Irlandii.

Nowa Zelandia stała się dla nich (Polskich Dzieci z Pahiatua - red.) drugą, obok Polski, ojczyzną, przyjechałem też po to, aby za to podziękować. Podziękować społeczeństwu irlandzkiemu, władzom irlandzkim, złożyłem dzisiaj podziękowania na ręce pani premier za właśnie ten wielki akt człowieczeństwa i tę wspaniałą postawę

- mówił w czasie spotkania prezydent.

Więcej o:
Komentarze (121)
Irlandia czy Nowa Zelandia? Andrzej Duda nie wie, do jakiego kraju pojechał [MEMY]
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 49 razy 47

  Poleciał do Australii kupić fregaty których nie kupił, później poleciał do Nowej Zelandii by spotkać się polskimi dziećmi z Irlandii. Jest mózg, MENSA już pyta o patronat.

 • fakduck

  Oceniono 47 razy 47

  Jak ci "nasi ważni" tworzą nowe kraje. Jak nie San Escobar to teraz Nowa Irlandia.

 • kpinkara

  Oceniono 30 razy 30

  E, czepiacie się. PAD Alec po prostu przespał całą podróż. Poprzedniego dnia musiał wylizać mnóstwo nabiału i był zmęczony. Podobnie jak Brocha gdy jechała przez Oświęcim. Brochę dodatkowo lulali goryle włączając jej muzyczkę zamiast kogutów. A tego gościa kołysała fala. Obojętnie którego morza czy oceanu. Grunt, że było to morze oblewające wyspę. I czort z tym, którą. Przecież Irlandia od Zelandii równi się tylko DWOMA literkami. A pamiętacie jak jego kaczy bożek chciał wracać z ziemi polskiej do Wolski? Oni wszyscy mają ciekawy układ pod kopułą.

 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 29 razy 29

  A co za róznica, czy Irlandia, czy Nowa Zelandia - i tu i tam mówią w języku, którego Adrian nie rozumie i w obu tych państwach nie wiedzą kim Adrian w ogóle jest! :P

 • mer-llink

  Oceniono 29 razy 29

  I jeszcze Pan Duda Andrzej powiedział, że przyjechał podziękować "za TĄ wspaniałą postawę...".
  Pan Duda Andrzej już nawet nie i po irlandzku mówi? Bo po polsku to nie za bardzo jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX