Lech Wałęsa ostro o PiS i 500 plus: ''To ochłap''. Odpowiedziała mu minister Elżbieta Rafalska

Lech Wałesa w ostrych słowach skrytykował działania rządu i 500 plus. Flagowego programu rządu broniła minister Elżbieta Rafalska.

Były prezydent, Lech Wałęsa, na swoim Twitterze skrytykował działania rządu PiS i nazwał flagowy program partii ochłapem. Stwierdził, że rządzący próbują omamić wyborców dając im pieniądze z 500 plus i tym samym przysłaniając swoje nieczyste zagrania. 

Do wyborów jest coraz bliżej. Im więcej obywateli będzie aktywniej w nich uczestniczyć tym lepiej będzie dla Polski.Widzicie co”funduje” ta władzaMyślą, że przekupią Polaków ochłapem 500 złotych by samemu w spokoju tworzyć fale nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa

- napisał Lech Wałęsa na swoim koncie na Twitterze.

Elżbieta Rafalska odpowiada Wałęsie i broni 500 plus

Obok słów Lecha Wałęsy nie przeszła obojętnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. Polityk odniosła się do jego słów, dając wyraz swemu niezadowoleniu także na Twitterze. 

To smutne, że dla ojca dużej rodziny, 6 tys. zł rocznie na jedno dziecko z programu #Rodzina500plus to ochłap. Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł??

- odpowiedziała Rafalska

Zmiany w programie 500 plus. Pieniądze nie dla bogatych?

Tymczasem w obliczu zbliżających się wyborów, znowu sporo mówi się o flagowym programie PiS. ostatnio Polskę obiegła informacja o możliwości podniesienia stawki z 500 do 1000 złotych. Doniesienia te w ostatnich dniach zdementowała sama Elżbieta Rafalska.

Rafalska przyznała jednak, że możliwe są zmiany w 500 plus i wprowadzenie ograniczeń w przyznawaniu świadczenia. Te zakładać miałyby wprowadzenie kryterium dochodowego.  

Przyjdzie taki moment, że będzie trzeba się zastanowić nad tym, czy kryterium dochodowe będzie podlegało zmianie, weryfikacji, ale trzeba to robić po głębokim przemyśleniu i dzielić się tym wtedy, gdy przynajmniej jest wstępna akceptacja do tych wszystkich pomysłów

- powiedziała. 

Więcej o: