Jak obronić się przed atakiem nożownika? Ojciec dał jedną niezawodną radę - schowaj dumę do kieszeni

Brytyjski ojciec postanowił nagrać wideo, na którym pokazał, jak obronić się przed atakiem nożownika. Skorzystał z pomocy swojego syna i córki. Ich nagranie obejrzano już ponad 3 miliony razy, a rada jest warta zapamiętania.

Garvin Snell jest Brytyjczykiem i mieszka w dość niespokojnej dzielnicy zachodniego Londynu. Ale ponad wszystko Garvin jest ojcem i ma pod opieką dwójkę nastolatków: 11-letnią córkę i 13-letniego syna. W ostatnich tygodniach w Londynie doszło do kilku ataków nożowników, w których ginęli przypadkowi ludzie. Garvin chciał działać, a że jest społecznikiem postanowił nagrać wideo, które będą mogli obejrzeć jego znajomi w dzielnicy.

Na nagraniu, do którego zaangażował swojego syna i córkę, pokazał, jak naprawdę skutecznie obronić się przed atakiem nożownika. Garvin ma dość prostą radę, która może zadziałać właściwie w większości przypadków:

UCIEKAJ

Ktoś grozi ci nożem? Uciekaj. Jeśli tylko możesz i masz taką możliwość - uciekaj. Nikt cię nie przytrzymuje, nie utrudnia ruchów, czujesz, że twoje życie jest zagrożone - uciekaj. Nie baw się w bohatera. Bohaterowie nadzwyczaj często giną, a ten, co ucieka, ma większe szanse wrócić do swojej rodziny.

Garvin daje tę radę, bo zwyczajnie w ten sposób uratowała mu ona wcześniej życie.

Widziałem nożowników i widziałem ludzi przez nich zabitych. Byłem też zaatakowany, ale... uciekłem. I żyję.

- mówi Garvin w rozmowie z Ladbible.com.

Ponieważ ataki nożowników - przynajmniej w Londynie w ostatnich tygodniach - są najczęściej na tle rabunkowym, Garvin ma również radę dla tych, którzy uciec nie mogą.

ODDAJ MU CO CHCE

Bez dyskusji, bez zastanawiania się. Oddaj to, co masz w kieszeniach, bo w ten sposób ratujesz swoje życie. Garvin bardzo słusznie dodaje: wszystkie przedmioty odkupisz, ale życia nie.

Pod postem Garvina na Twitterze rozgorzała dyskusja. Znalazł się w niej głos trenera samoobrony:

To najlepsza rada. Uczyłem wielu ludzi, jak obronić się przed atakiem człowieka uzbrojonego w nóż lub pistolet. Ale jeśli nie masz wprawy, nie jesteś profesjonalistą, skończysz (w najlepszym przypadku) z wieloma ranami ciętymi albo (w najgorszym przypadku) martwy. Uciekaj i żyj!

- napisał Matt Hart.

Inni również potwierdzali słowa Garvina: uciekaj, twoje ego się uleczy (to do tych, którzy uważają, że ucieczka to skaza na honorze), życie to nie film, jeśli tylko możesz uniknąć walki - uciekaj. A potem uciekaj jeszcze szybciej.

A my podajemy nagranie Garvina dalej, w nadziei, że może kiedyś uratuje ono komuś życie.

Rozmowa z Anną Kiełbasińską, jedną z najszybszych polskich sprinterek

Więcej o: