Pogoda długoterminowa na wrzesień. Początek roku szkolnego z piękną pogodą

Jak będzie wyglądała pogoda we wrześniu? Tydzień po tygodniu sprawdzamy, co nas czeka. Rok szkolny zacznie się z piękną pogodą, a potem będzie tylko jeszcze lepiej.

Pogoda na koniec wakacji nas nie rozpieszcza. Temperatury w całej Polsce spadły poniżej 20 stopni Celsjusza, rano w wielu miejscach jest tak zimno, że tworzy się mgiełka. Jak będzie wyglądała pogoda na wrzesień? Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy.

Pogoda na wrzesień - tydzień po tygodniu

Prognozy długoterminowe na wrzesień ograniczają się raczej do stwierdzeń, że będzie to bardzo pogodny miesiąc, cieplejszy niż standardowo. Meteorolodzy wskazują, że we wrześniu w Polsce będzie niewiele dni deszczowych, zaś pogoda może nas zaskoczyć wysoką temperaturą. Gdyby spojrzeć na wrzesień tydzień po tygodniu, można mieć pewność właściwie tylko co do pierwszego tygodnia września. Wszystko, co jest dalej, to trochę wróżenie z fusów.

Niemniej jednak jesień 2018 zapowiada się na naprawdę ciepłą. We wrześniu temperatury będą bardziej przypominały wakacje, niż początek jesieni. Październik wciąż jeszcze powinien być piękny i pogodny, zaś prawdziwe ochłodzenie zapowiadane jest dopiero na listopad.

Pogoda na początek roku szkolnego 2018

Początek roku szkolnego 2018 już w poniedziałek, 3 września. Dzieci do szkół pójdą w przyjemniej 20-25-stopniowej temperaturze. Padać nie powinno, chyba, że przelotnie. W następnych dniach temperatura będzie utrzymywała się na stałym poziomie, ale poranki będą chłodne.

Pogoda na wrzesień - ciepłe dni, zimne noce

Wrzesień to już dużo dłuższe noce i nieco krótsze dni, niż w wakacje. A to oznacza niską temperaturę wieczorem i o świcie. Jeśli do tej pory wychodziliście z domów z krótkim rękawkiem, we wrześniu raczej nie ma na to szans. Temperatury o poranku mogą być naprawdę niskie - nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Tymczasem w dzień we wrześniu może być naprawdę gorąco. Temperatury w ciągu dnia mogą sięgnąć nawet 30 stopni Celsjusza.

Będzie ciepło i sucho, z przelotnymi opadami deszczu. Taka pogoda bez wątpienia sprzyja... grzybiarzom, którzy już teraz nie mogą narzekać na brak grzybów w lasach.

Rekordowy koniec lata

Lato 2018 było już teraz najcieplejszym w ostatnim wieku, choć meteorolodzy szacują, że były to najcieplejsze 2 miesiące w ostatnich 200 latach.

Więcej o: