Bracia Kaczyńscy przebywali w hali i kierowali strajkiem w Stoczni Gdańskiej [MEMY]

Jarosław i Lech Kaczyńscy to budowniczy historii Polski. To oni, nie Lech Wałęsa kierowali strajkiem w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. Dowód? Przebywali w hali 26 i z tej okazji zawiśnie tam pamiątkowa tablica.

Bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy to budowniczy polskiej demokracji. Żaden z nich nie przespał wydarzeń lat 80., za to obaj zawzięcie i w pierwszym rzędzie walczyli o wolność w Stoczni Gdańskiej i stali na czele ''Solidarności''. 

Nowa stara historia Polski. Bracia Kaczyńscy strajkowali w Stoczni

Jeśli myśleliście, że to nie prawda, bo na przykład nie ma ich na żadnych zdjęciach,  myliliście się grubo. Do zdjęć tych stawali tylko jacyś nic nieznaczący, drugorzędni, zabłąkani w tłumie protestujących ludzie, na przykład Lech Wałęsa. Lech i Jarosław Kaczyńscy walczyli na linii frontu i nie w głowach im było pozowanie.

Żeby nikt nie miał wątpliwości, że to własnie Lech i Jarosław Kaczyńscy przywodzili ''Solidarności'' i protestowali w Gdańsku, już w najbliższy piątek, w stoczni odsłonięta będzie tablica braci Kaczyńskich. Na cześć i dowód że tam byli. Może niewidoczni, ale jednak. Bo prawdziwy strajk toczył się w hali 26. A oni tam byli. Podobno.

Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek

W piątek 31 sierpnia w Stoczni Gdańskiej odbędzie się uroczystość ''Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek''. W trakcie imprezy dyskutowana będzie przyszłość stoczni i przedstawione plany na jej rozwój. Ale nie tylko. Przedstawiony też będzie ''nowy początek'' czyli nic innego, jak podrasowana nowa stara historia naszego kraju. 

Tablica na cześć braci Kaczyńskich. Bo przebywali w hali

O godzinie 11, na samym początku imprezy, odsłonięta będzie specjalna, pamiątkowa tablica. Na cześć braci Kaczyńskich, którzy w czasie strajku przebywali w hali 26.

Dlaczego dla nich, a nie kilkuset innych osób, które w niej były? Czemu nie dla prawdziwych przywódców strajku z 88' roku?

Konferencja dotycząca nowego otwarcia dla stoczni odbędzie się w „ubotowni”, która teraz w ramach odbudowy ma stać się laboratorium nowoczesnych technologii. Podczas strajku w tej hali przebywali bracia Kaczyńscy. Razem z nimi było tam pewnie ok. 200 osób. Wieszamy tablicę informacyjną akurat o nich, a nie o innych znanych osobach, bo na przykład Wałęsa, jak i wiele innych osób nocowało wtedy w stołówce

- wytłumaczył wszystkim, którzy czegoś tu mogą nie rozumieć, wiceprzewodniczący zakładowej "Solidarności" Karol Guzikiewicz. 

Pamiątkowa tablica dla braci Kaczyńskich. Nie będzie napisu ''przebywali w hali''

Wbrew podejrzeniom i spekulacjom, na pamiątkowej tablicy w Stoczni Gdańskiej nie znajdzie się napis ''przebywali w hali''. Karol Guzikiewicz na Twitterze zdradził, jak naprawdę wyglądać ma nowe miejsce pamięci. 

Tablica upamiętniająca Lecha i Jarosława KaczyńskiTablica upamiętniająca Lecha i Jarosława Kaczyński http://nszz-stocznia.pl/wp-content/uploads/2018/08/tablica.pdf

''W tym budynku w sierpniu 1988 roku strajkowali razem ze stoczniowcami o przywrócenie NSZZ "Solidarność" śp. prezydent RP Lech Aleksander Kaczyński oraz premier RP Jarosław Kaczyński'' - brzmieć ma napis na pamiątkowej tablicy.

Bracia Kaczyńscy przebywali w hali, a ludzie piszą memy

Pomysł odsłonięcia tablicy na cześć przebywania w hali rozśmieszył ludzi, którzy tworzą już na ten temat memy i wyszukują relikwie braci Kaczyńskich. Bo jeśli wieszać pamiątkową tablicę tylko dlatego, że gdzieś kiedyś byli, to czemu nie czcić kamieni po których stąpali czy pary skarpetek, które jeden z nich miał kiedyś na nogach?

Więcej o: