Stolik kawowy z lat 50. coraz bardziej pożądany przez kolekcjonerów. Podobny można kupić w sieci IKEA

Ekspert domu aukcyjnego Barneby's podzielił się informacją na temat popularnego w latach 50. stolika Lovet. Jego zdaniem wartość mebla rośnie z roku na rok. IKEA sprzedaje podobne za niecałe 200 zł. Czy kiedyś ich wartość też znacząco wzrośnie?

Ekspert domu aukcyjnego Barneby's, współzałożyciel firmy Pontusa Silfverstolpa policzył, że wartość popularnego w latach 50. mebla Lovet rośnie z roku na rok.

Stolik LövetStolik Lövet mat. archiwalne

Poinformował, że pierwsze modele stolika na aukcjach już osiągają wartość tysiąca funtów. A to ma się zmieniać - na korzyść ich posiadaczy. W 2030 roku, cena niepozornego mebla może według jego wyliczeń wzrosnąć do 1800 funtów (około 8,5 tysiąca złotych), a w 2040 roku do 5000 funtów (prawie 24 tysiące złotych!).

 

Lovbacken - stolik z IKEA jak ekskluzywny mebel 

Stolik Lovbacken to odświeżona wersja kultowego mebla o nazwie Lovet. Jego blat zrobiony jest z płyty pilśniowej i okleiny z topoli, a nóżki z buku. W polskich sklepach IKEA można go kupić za 199 złotych. 

Czy za kilkanaście lat okaże się, że i te meble będą zyskiwały na wartości? Tego ekspert nie mówi, ale można mieć taką nadzieję.

 

Stolik w kształcie liścia - gratka dla kolekcjonerów

Stolik Lovet po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1955 roku i był pierwszym meblem sprzedawanym w płaskim opakowaniu. Nigdy wcześniej klienci nie byli zmuszeni do własnoręcznego montażu mebli.

Więcej o: