Kościół rozdaje homoseksualistom matczyne przytulanie. 'To miał na myśli Jezus, mówiąc o miłości'

Tęczowe flagi, kostiumy, przytulanie i buziaki. Brzmi jak parada LGBTQ? Możliwe, ale to wydarzenie zorganizowane przez amerykańskiego pastora i jego żonę.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Konserwatywna pisarka Sara Cunningham usłyszała od syna, że jest gejem. "Nie wiedziałam, jak pogodzić moją wiarę z miłością do dziecka" - mówiła później wspominając, co wtedy czuła. Kiedy syn powiedział jej, że jest w związku homoseksualnym i prosi ją, by to zaakceptowała, razem z mężem zaczęła uczęszczać na spotkania dla rodziców, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy zaczęła chodzić na parady LGBT dotarło do niej, jak wiele osób homoseksualnych jest odrzucanych przez swoich rodziców. Wtedy wpadła na pomysł ofiarowywania im "free mum hugs", czyli darmowego przytulania, o czym napisała w poście na Facebooku.

Post szybko zebrał mnóstwo reakcji, a wiele rodziców postanowiło przyłączyć się do akcji. Wśród nich była pisarka Jen Hatmaker i jej mąż, Brandon Hatmaker - pastor. Para wspólnie postanowiła pomóc społeczności LGBTQ.

Jen zdjęcia z parady w Austin pokazała na swoim Instagramie. 

Mój ukochany kościół w Austin przeszedł ulicami pod hasłem #AustinPrideParade i rozdawał darmowe przytulenia od mamy, taty, babci i pastora, jakby to był nasz zawód. A kiedy piszę uściski, mam na myśli takie, jakie daje Ci mama.

Parada w AustinParada w Austin Instagram.com/jenhatmaker

Komentarze nie pozostawiają wątpliwości, ze inicjatywa była potrzebna:

Brakuje mi tego - pisali ludzie pod zdjęciem.
Moja matka przestała mnie kochać.
Ojciec nie rozmawia ze mną od 3 lat.

To nie pierwszy raz, kiedy Hatmaker stanęła po stronie społeczności LGBT. W 2016 roku udzieliła wywiadu Religion New Service, w którym powiedziała, że wierzy, że małżeństwa osób tej samej płci zostaną zalegalizowane, skrytykowała też Donalda Trumpa za rasistowskie zachowania.

Naszym obowiązkiem jest sprawić, by każdy człowiek wiedział, że jest kochany - mówiła. - To po to tu jesteśmy.

Na Twitterze można znaleźć wiele wpisów popierających Hatmaker i jej męża:

Chcę zrobić taką samą akcję w Dallas. To niesamowite i właśnie to miał na myśli Jezus, kiedy mówił o miłości do bliźniego! 
Taki Kościół jest nam potrzebny!
Dziękujemy Wam. W imieniu wszystkich tych, ktorzy obiecywali, że będą nas kochać takimi, jacy jesteśmy, a potem odrzucili. Dziękujemy.

Parada w AustinParada w Austin Instagram.com/brandonhatmaker

Więcej o: