Tablica na cześć 'przebywania w hali' nie zawiśnie w Stoczni. Ale memów jest coraz więcej [MEMY]

Bracia Kaczyńscy przebywali ponoć w hali 26, Stoczni Gdańskiej w czasie strajku w 1988 roku. To ogromny wkład w historię, stąd pomysł, by uczcić ich wyczyn pamiątkową tablicą. Okazuje się jednak, że takowa nie powstanie.

31 sierpnia w Stoczni Gdańskiej odbędą się obchody 30. rocznicy strajków robotników w 1988 roku. Niedawno pojawił się pomysł, żeby w ramach uroczystości odsłonić tablicę pamiątkową na cześć Jarosława i Lecha Kaczyńskich, którzy wówczas przebywali podobno w hali 26. 

Przebywali. Podobnie jak 200 innych osób, jednak to akurat oni zasłużyli sobie przebywaniem na specjalne honory. Nie np. Lech Wałęsa, który był "jedynie" przywódcą strajku. Ten niestety niefortunnie spał wtedy w stołówce, więc upamiętnianie już mu się nie należy. 

Tablica upamiętniająca braci Kaczyńskich jednak nie powstanie

Okazuje się jednak, że Jarosław Kaczyński nie życzy sobie tablicy i ostatecznie taka nie powstanie. Rzeczniczka prasowa PiS,  Beata Mazurek zadeklarowała, że będzie negocjować w sprawie. Jak widać poszło jej całkiem nieźle, ponieważ "Solidarność" szybko zrezygnowała z kontrowersyjnego pomysłu.

Z powodu braku zgody Jarosława Kaczyńskiego tablica informacyjna nie zostanie odsłonięta 31.08.2018 - napisał na swoim Twitterze działacz gdańskiej "Solidarności" Karol Guzikiewicz.

Tablicy nie będzie, ale memy wciąż powstają

Chociaż dziś już wiemy, że tablica nie powstanie, to w internecie ciągle powstają memy drwiące z sytuacji. Po raz kolejny ludzie śmieją się z prób podkoloryzowania historii Polski. Ostatnio Mateusz Morawiecki wprowadzał nasz kraj do Unii Europejskiej, dziś Kaczyńscy przewodniczą strajkom, co będzie następne?

Więcej o: