Na zdjęciu jest plaża czy drzwi? Iluzja optyczna podzieliła internautów

Na zdjęciu widać trzy kolorowe paski: niebieski, turkusowy i beżowy. Ludzie kłócą się czy przedstawiają plażę, czy drzwi. A wy, co widzicie?

Internetowe zagadki nie wychodzą z mody. Jeszcze niedawno ludzie kłócili się o to, czy na zdjęciu widać czarno-granatową sukienkę, a może jest ona biało-złota. Potem przyszedł czas na wyzwanie słuchowe. Po wysłuchaniu krótkiego nagrania, niektórzy słyszeli na nim imię Yanny, a inni Laurel.

Ostatnio w sieci pojawiła się kolejna podobna zagwozdka. Na Twitterze zaroiło się od zdjęć przedstawiających trzy kolorowe pasy - niebieski, turkusowy i beżowy. Pytanie pod fotografią brzmi: To drzwi czy plaża?

Część z was zapewne stwierdzi, że to plaża odwrócona o 90 stopni. Wyraźnie zauważycie piasek na beżowym pasku, turkusową wodę i niebieskie niebo. 

Jednak będą też tacy, którzy się z tym nie zgodzą, a na fotografii zobaczą fragment drzwi. Turkusowy pasek będzie dla nich framugą, beżowy - ścianą, a niebieski - drzwiami. Kto ma rację?

Rozwiązanie zagadki opublikowała na swoim Twitterze Rebecca Reily. Wstawiła post ze zdjęciem o szerszym kadrze, gdzie widać wyraźnie kąpiących się w morzu i opalających na piasku ludzi.

Udało wam się zgadnąć?

Więcej o: