Zastanawialiście się, jak wygląda szkielet jeża? To już nie musicie. Artystka zrobiła mu całą sesję

Margaret Seagull pokazała na Instagramie, jak wygląda szkielet jeża. Jej profil pęka w szwach od zdjęć kości i wypchanych zwierząt.

Margaret Seagull zajmuje się wypychaniem zwierząt. Jest też osteologiem, bada funkcje i strukturę szkieletów. Kobieta bardzo angażuje się w swoją pracę i widać, że ją lubi. Prowadzi profil na Instagramie, który może niektórych przyprawić o dreszcze.

Na zdjęciach widzimy liczne czaszki i wypchane zwierzęta. Ostatnie zdjęcie, które opublikowała prezentuje zwłoki agamy brodatej, która wygląda wyjątkowo okropnie. Wśród wielu fotografii pojawił się także szkielet jeża.

 

Zwierzę nie przypomina już uroczego, znanego nam stworzonka. Jego szkielet otoczony jedynie skórą z kolcami, budzi niepokój. 

Kolce, które widzimy to tak naprawdę przekształcone, twarde włosy zbudowane z keratyny. Jeże nie są jadowite, a kolce to jedno z ich podstawowych narzędzi obrony. 

Na profilu Margaret Seagull znajdziemy także kontrowersyjne przedmioty, jak np. zawieszka z ptasimi szponami czy łapką jakiegoś ssaka. Pod zdjęciami kobieta nie umieściła informacji, czy ta dziwna biżuteria pochodzi od prawdziwych zwierząt.

 
Więcej o: