Pobierasz 500+ na dzieci? Mija okres rozliczeniowy. Sprawdź, do kiedy złożyć nowy wniosek

Z końcem września mija ostatni okres rozliczeniowy 500+. Sprawdziliśmy, do kiedy trzeba złożyć nowy wniosek o świadczenia i jak to zrobić, by w październiku dostać pieniądze.

Rodzice, którzy pobierają z budżetu państwa 500+, muszą pamiętać, że wnioski o dodatkowe świadczenia należy składać co roku. Co ważne, ostatni okres rozliczeniowy mija już z końcem września. Oznacza to, że jeśli chcemy otrzymać pieniądze także w październiku, musimy się pospieszyć. 

Nowy wniosek o 500+. Jak i gdzie składać?

Jeśli zależy nam na tym, by w okresie od 1.10.2018 do 30.09.2019 roku otrzymywać świadczenia z programu 500+, musimy ponownie zawnioskować o pieniądze.

Nowe wnioski składać można na dwa sposoby. Rodzice i opiekunowie dzieci, którym przysługuje świadczenie, mogą ubiegać się o nie w urzędach. Tam wypełnione odręcznie wnioski składać można od 1 sierpnia. 

Formularze do odręcznego wypełnienia znaleźć można w gminach, ośrodkach pomocy społecznej i innych, wyznaczonych do tego celu specjalnych centrach. Wypełnione wnioski składać można osobiście bądź listownie. 

Wniosek pobrać można także z tego linku: www.mpips.gov.pl

Nowy wniosek o 500+ także online

Istnieje też inna ścieżka. Od 1 lipca tego roku wnioski o 500+ składać można także online, na stronie Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl. Możliwe jest także składanie wniosków za pośrednictwem bankowości elektronicznej i przez portal PUE ZUS.

Do kiedy składać wnioski o 500+?

Aby w październiku otrzymać świadczenie, rodzice dzieci uprawnionych do pobierania 500+ powinni złożyć wnioski do końca sierpnia! Wtedy mogą liczyć na pieniądze z programu do końca października tego roku. 

Spóźnialscy, którzy wniosek złożą między 1 a 30 września, muszą liczyć się z tym, że świadczenie za miesiąc październik otrzymają z opóźnieniem. Pieniądze przyznane im będą wtedy za dwa miesiące (październik i listopad) jednocześnie, do 30 listopada 2018 roku.

Więcej o: