Gowin postanowił: Po co nam astronomia? Od badania nieba mamy teologię [MEMY]

Jarosław Gowin "zniknął" astronomię z listy dyscyplin naukowych. Badanie kosmosu zastępuje za to teologia, która jak widać, jest bardziej nauką, niż astronomia. Czy memy obronią astronomię?

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, określił w nowym rozporządzeniu, co jest dyscypliną naukową, a co nią nie jest. Astronomia straciła na znaczeniu, bo została nagle "nauką fizyczną" i przestała być osobną dyscypliną. Tymczasem teologia nadal ma się świetnie i nikt nie zamierza jej wyjmować z panteonu dyscyplin naukowych, a już na pewno nie minister Gowin.

Środowisko astronomów oburzyło się, a z pomocą ruszyli im internauci. Bo jak inaczej można obronić astronomię, jak nie memami? Tylko memy mogą pomóc - i być może również petycja w obronie astronomii jako osobnej dziedziny naukowej, którą możecie podpisać pod tym linkiem > > >

Astronomia w Polsce

Niezależnie od tego, że Kopernik to nasz człowiek w świecie nauki, a polska astronomia  może pochwalić się naprawdę imponującymi osiągnięciami, nie zdobyła ona uznania ministra Gowina.

Astronomia, jak informuje Polskie Towarzystwo Astronomiczne, jako jedyna dyscyplina w Polsce ma poziom cytowalności prac naukowych o 25 proc. wyższy od średniego poziomu światowego - i to jedyna dyscyplina naukowa w naszym kraju, która tak wysoko lokuje się w światowych rankingach. To jak widać nie ma zbyt wielkiego znaczenia dla ministra Gowina.

Dlaczego astronomia znika jako odrębna dziedzina? Ministerstwo tłumaczy to "nadmiernym rozdrobnieniem" na mnóstwo szczegółowych kategorii na liście dyscyplin naukowych. Koniec z badaniem kosmosu, panie i panowie. Od teraz tylko Płaska Ziemia!

Więcej o:
Komentarze (102)
Gowin postanowił: Po co nam astronomia? Od badania nieba mamy teologię [MEMY]
Zaloguj się
 • zlappande

  Oceniono 40 razy 40

  Astronomia, jak informuje Polskie Towarzystwo Astronomiczne, jako jedyna dyscyplina w Polsce ma poziom cytowalności prac naukowych o 25 proc. wyższy od średniego poziomu światowego - i to jedyna dyscyplina naukowa w naszym kraju, która tak wysoko lokuje się w światowych rankingach.
  No, ale nasza teologia a szczegolnie nasza polityka jest jeszcze bardziej cytowana

 • hens

  Oceniono 37 razy 37

  Gowin to jest taka ideologiczna niemota.
  Ukradł w sklepie ?
  I był z PIS ?
  To nie możliwe !
  On zapomniał zapłacić. A te brzozy to w sajuzie atakują samoloty.
  Gowin, a pamiętałeś aby kupić wazelinę, aby prezes nie nosił pampersa

 • pan.szklanka

  Oceniono 36 razy 36

  Gowin to idiota i to jest fakt. Co gorsza jednak jest on koronnym argumentem "symetrystów". Wszak kto nas zapewni, że po ewentualnym odsunięciu PiS, nie przytuli go Schetyna? Tuskowi długo nie przeszkadzał.

 • cah50

  Oceniono 33 razy 33

  Szkoda klawiatury na tego idiotę !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • howlin_wolf

  Oceniono 30 razy 30

  Coście sku...syny uczynili z tą krainą, chciałoby się zapytać za Kazikiem

 • zakrzyczny

  Oceniono 25 razy 25

  Nie będę wysilał się na dowcipne skomentowanie decyzji ministra. Głąbem jest i tyle, do tego przekonanym, że zapewnił sobie miejsce w niebiesiech.

 • kat-kk

  Oceniono 24 razy 22

  Był,jest i będzie kanalią z OPUS DEI ,łajdacką ,pedofilską,władzą nad Polakami.Bydlak ,którego wolna Polska musi posadzić w więzieniu,oby zamach kościoła swoimi partiami nie powtórzył się nigdy więcej w Polsce.

 • kat-kk

  Oceniono 20 razy 18

  Przecież ten debil jest z Opus Dei,poczytajcie Polaczki zanim postawicie minus.Watykan chce tu stworzyć państewko doświadczalne,wylegarnię bezmózgich katolickich debili uzależnionych od Watykanu

 • dna_low

  Oceniono 16 razy 16

  Kretyn, kretyn, kretyn!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX