Specjaliści z LEGO zbudowali luksusowe Bugatti. Samochód z miliona klocków ma silnik i... jeździ

Bugatti Chiron to jeden z najdroższych samochodów świata, a teraz ma swoją replikę. Zbudowano ją z ponad miliona klocków LEGO.

Każde dziecko (a może i dorosły) wie, że z klocków zbudować można wszystko. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i umiejętności, by stworzyć rzeczy wielkie i piękne. I choć na co dzień klocki służą tylko zabawie, okazuje się, że to, co można z nich zbudować, zdecydowanie przekracza wyobrażenie jednej z najpopularniejszych dziecięcych rozrywek. 

LEGO, jeden z największych producentów kolorowych klocków na świecie, pokazało właśnie, jak genialne rzeczy stworzyć można z niepozornej zabawki. Zbudowali bowiem samochód i to nie byle jaki. Ich dzieło to replika luksusowego Bugatti Chiron - jednego z najszybszych, najdroższych i najbardziej ekskluzywnych aut świata. Ale zbudowanie go to nie wszystko. Okazuje się bowiem, ze Bugatti z klocków LEGO... jeździ!

W czerwcu ubiegłego roku zespół kreatywny LEGO rozpoczął prace nad projektem auta, w marcu tego roku zaczęła się jego budowa. Prace nad samochodem trwały 13 tysięcy godzin, a do wybudowania repliki zużyto w sumie ponad milion sztuk klocków LEGO Technic. 

W aucie wybudowanym przez lego znajdziemy oczywiście elementy, które z klocków nie powstały, jak na przykład metalowa konstrukcja czy koła. A jednak, gdyby nie klocki, maszyna by nie powstała. 

Jak wiadomo, żaden samochód nie pojedzie zbyt daleko bez silnika. I tu czeka nas zaskoczenie. Silnik Bugatti z klocków to... klocki, a właściwie ponad dwa tysiące standardowych silniczków z klocków LEGO Technic. Dzięki nim auto może osiągnąć prędkość prawie 29 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: