Trzeciego września Robert Biedroń ogłosił na swoim Facebooku, że nie wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych. Polityk zrezygnował z dalszego pełnienia funkcji prezydenta Słupska i oficjalnie poparł kandydaturę wiceprezydent miasta, Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.
W kilkuminutowym, zamieszczonym na Facebooku filmie, Robert Biedroń poinformował, że zamierza ''pisać nowy rozdział'' w polskiej polityce. Ogłosił, że wyrusza w Polskę i będzie rozmawiał z obywatelami o przyszłości kraju.
Jak na razie polityk nie zapowiedział ani utworzenia nowej partii politycznej, ani startu w najbliższych wyborach parlamentarnych, a jedynie ''burzę mózgów'' i ''stworzenie alternatywy'' dla istniejących ugrupowań politycznych.
Dokładne plany Roberta Biedronia nie są jeszcze znane, jednak polityk zwołuje specjalną konferencję prasową, w której, być może, przybliży obywatelom swój pomysł na ''budowanie alternatywy'' w polskiej polityce.
Spotkanie z politykiem odbędzie się w Warszawie i transmitowane będzie na jego Facebooku od godziny 13.30. Wieczorem polityk pojawi się na antenie TVN24 w programie ''Kropka nad i'' Moniki Olejnik.