4-letnia dziewczynka napisała uroczy list do NASA. Tata twierdzi, że naukowcy jej odpowiedzieli

Pewna 4-latka wraz z tatą postanowiła napisać list do NASA. Chciała spytać o misję na jednym z satelitów Jowisza, który jest jej ulubionym. Dostała odpowiedź od naukowców?

Tata 4-letniej dziewczynki zafascynowanej kosmosem Cyrus Fairvar również bada wszechświat. Pomógł swojej córce napisać list do naukowców z NASA na temat misji Europa Clipper.

Drogi Doktorze Williams. Mam na imię (imię zostało zamazane). Czytałam dużo o misji Europa Clipper z moim tatą. Mamy do Was pytanie: jak możemy pomóc Wam w zrobieniu ładnych zdjęć mojego ulubionego księżyca? - pisze 4-latka.

4-latka napisała list do NASA, odpowiedzieli4-latka napisała list do NASA, odpowiedzieli Lifestyle News | Youtube | (kadr)

Jak widać na zdjęciu, najprawdopodobniej dziewczynka jest autorką dołączonych rysunków, a z listem pomógł jej tata. Fairvar twierdzi, że jego pociecha dostała odpowiedź od NASA, a dr Williams napisał do niej długi, odręczny list na dwie strony. 

Jak donosi ladbible.com, wyjaśnił w nim na czym będzie polegała misja, podziękował dziewczynce za list i dołączył zdjęcie satelity i Jowisza, które wykonał ktoś najprawdopodobniej w programie graficznym.

Mężczyzna napisał, że prawdziwe zdjęcie powinno wyglądać bardzo podobnie, jednak zrobienie go nie jest łatwe ze względu na temperaturę. Jak doniósł w liście, na księżycu Jowisza może dochodzić nawet do minus 300 stopni poniżej zera. 

List NASAList NASA Lifestyle News | youtube | (kadr)

Naukowiec podpisał list słowami 'Twój przyjaciel, Dave', co podobno bardzo ucieszyło dziewczynkę.

Niestety na liście nie ma żadnej pieczątki ani podpisu, który mógłby być dowodem na to, że list faktycznie pochodzi od NASA. Autorem treści mógł być każdy, kto interesuje się chociaż trochę misjami NASA. Być może tata sam odpisał na list swojej córki, żeby nie zawiodła się na naukowcach i nie przestała dzielić z nim pasji?

 
Więcej o: