Adwokat z programu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" skazany za oszustwa. Pójdzie do więzienia?

Mecenas Artur Ł. usłyszał wyrok sądu za oszustwa i wyłudzanie pieniędzy. Znany z programu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" prokurator może teraz trafić za kratki.

Wrocławski prawnik znany z roli prokuratora w jednej z produkcji TVN-u znowu ma kłopoty. Artur Ł. usłyszał swój pierwszy wyrok w 2016 roku, kiedy sąd skazał go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Mężczyźnie udowodniono przywłaszczenie pieniędzy klientki oraz dwukrotne oszustwo. 

Oprócz kary więzienia mecenasa sąd obciążył mężczyznę także karą finansową. Artur Ł. zobowiązał się do oddania wszystkich pieniędzy pokrzywdzonym, jednak jak się okazało wcale tego nie zrobił.

Adwokat z "Sędzia Anna Maria Wesołowska" może trafić do więzienia

Jak donosi "Gazeta Wrocławska" Artur Ł. nie wypełnił swoich obietnic, co stało się podstawą do złożenia wniosku o odwieszenie jego kary. Prawnik miał też unikać swojego kuratora oraz zgodził się prowadzić sprawę w czasie, w którym był zawieszony i trwało przeciw niemu postępowanie.

Sprawa ponownie trafiła do sądu. Wniosek złożył kurator, jednak oskarżony nie pojawił się na sali sądowej. Swoją nieobecność tłumaczył kłopotami ze zdrowiem kogoś z bliskiej rodziny. Artur Ł. ma stanąć ponownie przed sądem 21 września i odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty. 

Serial paradokumentalny "Sędzia Anna Maria Wesołowska" był emitowany na antenie TVN przez 5 lat. Od 2006 roku Artur Ł., grał w nim rolę surowego prokuratora, który z dużą pewnością siebie sugerował sędzinie wysokie kary dla pozwanych.

Więcej o:
Komentarze (18)
Adwokat z programu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" skazany za oszustwa. Pójdzie do więzienia?
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego nie podacie jego nazwiska? To Artur ŁATA, złodziej. Pożądni obywatele mają prawo wiedzieć kto mieszka w sąsiedztwie, komu zlecają sprawę. Artur ŁATA, złodziej NIE ADWOKAT.

 • carrasius

  Oceniono 5 razy 5

  Adwokat, który grał prokuratora, okazał się złodziejem i oszustem. Koleś ma po prostu elastyczną osobowość.

 • atomik2

  Oceniono 2 razy 2

  wsrod adwokatow znaczaca czesc to zwykle bandziory oszukujacy swoich klientow. A regula jest ze nie daja faktur - czyli biora pieniadze klientow bez placenia podatku. Jak nie bandzior, to zlodziej, przy tym jedno drugiego nie wyklucza. To talatajstwo adwokackie handluje miedzy soba losem ufajacych im klientow, miedzy soba decydujac w jakim kierunku sterowac sprawami sadowymi - po prostu kolesie po chamsku miedzy soba sie zmawiaja, robia rozne ustawki i oszukuja swoich klientow. Straszne talatajstwo, u kilku poznanych za grosz nie bylo uczciwosci.

 • pinkus61

  Oceniono 3 razy 1

  Kary dla pozwanych ? Ciekawe ;-)

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  to bandzior jakis a nie adwokat i jeszcze telewizyjny celebryta -----brawo on.

 • rozaliaroyale

  0

  za wyłudzenia albo za kradzież wiertarki albo jeszcze jakieś nie istotne wykroczenia / w rzeczywistości funkcjonariusze publiczni podlegają karze z art 231 i 239 kk , a więc za sprzeniewierzanie się ustawom ( czyli obowiązującym zasado prawa) i jak dotychczas Pan Minister Sprawiedliwości ukrywa ,że takie zawiadomienia ( od pokrzywdzonych)w ogóle istnieją .

 • i.l

  0

  dlaczego nie ,,były adwokat?''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX