Prognoza pogody na weekend 7-9 września. Nadal ciepło, ale może padać

Pogoda w weekend będzie słoneczna, jednak w niektórych regionach mogą pojawić się przelotne deszcze, a nawet burze. Oto prognoza pogody od 7 do 9 września.

Miejsce lata powoli zastępuje jesień, jednak podczas kolejnego weekendu nadal będziemy mogli korzystać ze słońca, chociaż meteorolodzy zapowiadają także przelotne deszcze. Poniżej pełna prognoza pogody na najbliższe dni.

Prognoza pogody na weekend

Jak będzie pogoda w piątek? 7 września temperatura w kraju będzie wahała się między 22 a 27 stopniami Celsjusza. Słońce miejscami schowa się za chmurami, za to jeśli wystąpi wiatr, będzie łagodny i umiarkowany. Najwyższą temperaturę meteorolodzy przewidują na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Najzimniej będzie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Pogoda w Polsce 7-9 września

W sobotę w prawie całej Polsce mogą pojawić się przelotne deszcze, a miejscami nawet burze. Pogodnie będzie na zachodzie kraju. Temperatura nieco spadnie, ale nadal utrzyma się powyżej 20 stopni Celsjusza. Najcieplej na Mazowszu i Podlasiu. W niedzielę temperatury będą podobne. Największe zachmurzenie przewidywane jest na północnym wschodzie kraju. 

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Więcej o: